ePoradnik - grafika
02.11.2022

E-PORADNIK POPRAWNEJ SEGREGACJI ODPADÓW KOMUNALNYCH

Zastanawiasz się czasem, do jakiego kosza wyrzucić opakowanie, które właśnie trzymasz w ręce? Koniec z tym! Jest łatwe i skuteczne rozwiązanie! Pobierz bezpłatny ePoradnik właściwej segregacji odpadów i nie zastanawiaj się nigdy więcej. Zapisz w telefonie albo wydrukuj i naklej na koszu się – jak wolisz, ważne, że nie musisz już pamiętać co do czego. Recykling zaczyna się w naszych domach! 

 

Promując ideę recyklingu oraz selektywną zbiórkę odpadów komunalnych Urząd Miasta Krosna i Krośnieński Holding Komunalny przygotowały specjalne – internetowe wydanie Poradnika poprawnej segregacji odpadów komunalnych.

Poradnik w wersji on-line dostępny jest do bezpłatnego pobrania na stronach – www.krosno.pl i www.ekrosno.pl (klikając w specjalny baner lub w zakładce „Edukacja ekologiczna”).

ePoradnik poprawnej segregacji odpadów komunalnych to doskonała ściągawka dla tych, którzy chcą być „eko” i chcą rozwiać swoje wątpliwości dotyczące prawidłowej segregacji.

ePoradnik promuje standardy segregacji oraz wskazuje najczęstsze błędy segregacji i korzyści wynikające z recyklingu. Opracowanie graficzne i kolorystyczne ePoradnika nawiązuje do zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych prowadzonej w oparciu o 5 frakcji, którym zostały przypisane konkretne kolory worków i pojemników.

Atutem ePoradnika poprawnej segregacji odpadów komunalnych jest różnorodność zawartych w nim informacji. Są w nim m.in.: ciekawostki dotyczące recyklingu, odzysku surowców i ich ponownego wykorzystania oraz informacje – gdzie wydawane są dodatkowe worki na odpady selektywnie zbierane, dodatkowe kody kreskowe na te worki, a także harmonogram pracy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Białobrzeskiej w Krośnie. Co ważne? Pada w nim odpowiedź na pytanie – Dlaczego segregacja jest ważna?

Pamiętajmy! Recykling zaczyna się w naszych domach, a segregowanie odpadów jest łatwe i ma sens.

Pobierz bezpłatny ePoradnik i bądź eko!

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie