8 lipca Sławosz Uznański-Wiśniewski połączy się z polskimi dziećmi i młodzieżą w ramach programu edukacyjnego współtowarzyszącego misji IGNIS. Podczas spotkania astronauta odpowie na pytania młodych ludzi, jak również przeprowadzi zaproponowane przez nich eksperymenty prosto z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS.
Na to wyjątkowe wydarzenie Minister Edukacji Barbara Nowacka wspólnie z Ministrem Rozwoju i Technologii Krzysztofem Paszykiem zapraszają samorządowców oraz uczestników letnich obozów, kolonii i półkolonii organizowanych w bibliotekach, gminnych centrach kultury czy centrach nauki.
Transmisja dostępna będzie na Youtube, od godz. 10:15 oraz na profilach mediów społecznościowych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rozwoju i Technologii i Polskiej Agencji Kosmicznej.
Zapraszamy również do włączenia się w akcję #HaloKosmos organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Po zakończeniu spotkania ze Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim będziemy czekać na Państwa wpisy w mediach społecznościowych lub maile z oznaczeniem miejscowości, z której dzieci i młodzież śledziły transmisję, a także pamiątkowe zdjęcia uczestników i uczestniczek przedsięwzięcia. Na tej podstawie chcemy stworzyć wyjątkową mapę młodych amatorów i amatorek kosmosu, którą opublikujemy na stronach internetowych MEN i MRiT oraz w mediach społecznościowych.
![spotkanie z astronautą.jpg [118.63 KB]](https://www.krosno.pl/storage/image/core_files/2025/7/8/61291be3461bd34663962d8aa46a5574/jpg/umkrosno/preview/spotkanie%20z%20astronautą.jpg)
To wyjątkowa okazja dla dzieci i młodzieży, aby usłyszeć ciekawostki z życia na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zobaczyć kosmiczne eksperymenty i dowiedzieć się, co polski astronauta chce przekazać młodym ludziom.
Serdecznie zapraszamy na to niesamowite spotkanie.
![herb.png [21.51 KB]](https://www.krosno.pl/storage/image/core_files/2020/9/16/3c5221ac49d04b697c0f0dda11ca7266/png/umkrosno/preview/herb.png)