Plakat konferencja w ZSM 21.11.22
18.11.2022

Pasje i uczucia chronią nas od zepsucia – konferencja w Mechaniku

W poniedziałek 21 listopada 2022 r. w auli A10 w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie odbędzie się konferencja naukowo – szkoleniowa pt. ”Pasje i uczucia chronią nas od zepsucia. Przeciwdziałanie przestępczości dzieci i młodzieży”. Ideą konferencji jest zwrócenie uwagi na potrzeby bezpieczeństwa i akceptacji, które należą do najważniejszych ludzkich potrzeb.

 

Aby prawidłowo funkcjonować i się rozwijać, zarówno jednostki, jak i społeczeństwa muszą mieć zapewniony bezpieczny byt oraz być akceptowane z całym swoim wachlarzem doświadczeń. Zjawisko przestępczości wywiera bardzo negatywny wpływ na poczucie bezpieczeństwa, a jednostki niedostosowane wychodzą poza nawias grup, do których przynależą. Uczucie zagrożenia potęguje fakt, że w dobie łatwego dostępu do Internetu i innych mediów jesteśmy bombardowani informacjami, a ponieważ te dramatyczne należą do najchętniej czytanych, oglądanych i słuchanych, wiele osób, szczególnie starszych, żyje w poczuciu permanentnego zagrożenia. Media mają tendencję do przejaskrawiania wydarzeń, jednak statystyki policyjne i sądowe wskazują, że zjawisko przestępczości wśród młodzieży ewoluuje przybierając nieznane nam dotąd formy i poszerzając swój zakres (np. cyberbullying i inne formy cyberprzemocy). Prawdziwą plagą są cyberuzależnienia (dorośli na ogół nie wkładają w ręce dziecka alkoholu i papierosów, ale smartfon lub tablet z bajką jako uspokajacz – już tak).

Plakat konferencja w ZSM 21.11.22 (2).jpg [461.61 KB]

Uzależnienia, różnego rodzaju kryzysy oraz inne problemy z jakimi boryka się dzisiejsza młodzież, a co za tym idzie rodzice, nauczyciele, wychowawcy czy pracownicy instytucji świadczących usługi na rzecz dzieci i ich rodzin, utwierdzają nas w przekonaniu o potrzebie, a także słuszności organizacji takiego wydarzenia. Konferencja kierowana jest do nauczycieli, rodziców, wychowawców, dyrektorów, pracowników socjalnych, asystentów rodziny oraz innych zawodów mających kontakt z rodzinami z terenu Miasta Krosna, powiatu krośnieńskiego oraz powiatów sąsiednich.


Konferencję przygotowała Joanna Baran – pedagog ZSM

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie