mieszkalnictwo.jpg
13.12.2022

Powstaje strategia Mieszkaniowa Miasta Krosna. Przyjdź na spotkanie (14.12) i kształtuj z nami Krosno przyszłości!

Co możemy zrobić, żebyś zamieszkał w Krośnie? Potrzebujesz dużego mieszkania, segmentu z ogródkiem i garażem czy wystarczą Ci dwa pokoje albo kawalerka z aneksem kuchennym? Ile jesteś w stanie zapłacić za mieszkanie? Czy chcesz je na własność, czy możesz wynająć i spłacać w czynszu, dochodząc do własności? Przyjdź, wyraź swoje zdanie i kształtuj z nami Krosno przyszłości!

Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje społeczne, środowiska imigrantów, studentów Karpackiej Uczelni Państwowej, przedstawicieli TBS i spółdzielni mieszkaniowych, a także wszystkich zainteresowanych do udziału w konsultacjach społecznych związanych z opracowaniem dokumentu pn. „Innowacje w polityce mieszkaniowej. Strategia Mieszkaniowa Miasta Krosna”.


W ramach diagnozy zmierzającej do wypracowania koncepcji polityki mieszkaniowej Miasta chcemy jak najlepiej zrozumieć Państwa potrzeby w obszarze mieszkalnictwa, poznać opinie na temat pożądanych kierunków jego rozwoju oraz działań istotnych dla lokalnej społeczności.


Dokument określi politykę mieszkaniową Miasta Krosna do roku 2030, w tym między innymi w aspekcie przyszłych inwestycji mieszkaniowych i konieczności ich projektowania w procesie szerokiej partycypacji społecznej czy też zapewnienia odpowiednich standardów dostępności. Kompletna strategia rozwoju budownictwa mieszkaniowego sprzyja możliwości zaspakajania zróżnicowanych potrzeb mieszkaniowych zarówno gospodarstw domowych zamieszkujących Krosno, jak i osób planujących związać z Miastem swoją przyszłość.


Termin: 14 grudnia 2022 w godzinach 14.00-18.00
Miejsce: Sala narad Urzędu Miasta Krosna przy ul. S. Staszica 2, pokój 21, I piętro.
Cel spotkań: Państwa aktywny udział w dyskusji nad obecnymi i nadchodzącymi potrzebami obszaru mieszkalnictwa stanowi niezwykle istotny komponent analizy oraz będzie miał realny wpływ na zdefiniowanie kierunków rozwoju budownictwa mieszkaniowego oraz sposób jego kształtowania na terenie Miasta Krosna w najbliższych latach.

Organizatorem spotkania jest konsorcjum firm LPW Sp. z.o.o. oraz LPW Consulting Sp. z o.o. we współpracy z Wydziałem Komunalnym, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami Urzędu Miasta Krosna.

 


Logotyp - projekt.jpg [36.81 KB]

Projekt pn. „Krosno – opracowanie dokumentacji w ramach wsparcia rozwoju miast POPT 2014-2020” współfinansowany jest w 85% ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz w 15% z budżetu państwa.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie