Wizyta właściciela PAPREC GROUP w Krośnie 1
21.12.2021

WŁAŚCICIEL GRUPY PAPREC Z WIZYTĄ W KROŚNIE

Jean-Luc Petithuguening – założyciel i prezes Grupy PAPREC, właściciel 17 instalacji odpadowych we Francji oraz największy producent paliwa alternatywnego, zwiedził krośnieńską instalację przetwarzania odpadów komunalnych.

 

Jean-Luc Petithuguening – założyciel, właściciel i prezes Grupy PAPREC, zainteresowany rozwiązaniami systemowymi w zakresie gospodarki odpadami oraz inwestycjami odpadowymi w Krośnie, złożył wizytę prezydentowi Krosna – Piotrowi Przytockiemu oraz prezesowi Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego – Januszowi Ficowi, z którymi zwiedził zmodernizowaną i rozbudowaną instalację mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie.


Wywodząca się z Francji Grupa PAPREC jest europejskim liderem w obszarze recyklingu. Grupa działa w całym łańcuchu wartości gospodarki odpadami: od zbiórki odpadów od klientów – lokalnych samorządów i przedsiębiorstw – po sprzedaż surowców odzyskanych poprzez recykling, zarządzanie odpadami i przetwarzanie odpadów na energię.


– Jest nam bardzo miło, że prezes Grupy PAPREC Jean-Luc Petithuguening zainteresował się naszym projektem i nas odwiedził. Jest on niewątpliwie liderem w zakresie gospodarki odpadami, a przy tym właścicielem 17 instalacji odpadowych we Francji i największym producentem paliwa alternatywnego. To zaszczyt, że Jean-Luc Petithuguening przyjechał do Krosna, aby zobaczyć nasze inwestycje i poznać wdrożone rozwiązania – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.


Kilka miesięcy temu Grupa PAPREC, zarządzana przez Jeana-Luca Petithugueninga, przejęła firmę TIRU (wcześniej Dalkia Wastenergy), która w konsorcjum z Instal Warszawa odpowiedzialna jest za budowę w Krośnie bloku energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów. Na poziomie Grupy PAPREC, firma TIRU (wcześniej Dalkia Wastenergy) weszła w skład oddziału PAPREC Energies, która zatrudnia na całym świecie 1500 pracowników, przy rocznym obrocie 300 mln euro.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej wizyty…

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie