wniosek na wegiel.jpg
21.11.2022

Miasto rozpoczyna dystrybucję węgla. Złóż wniosek! Masz czas do 28.11

Miasto rozpoczyna przyjmowanie wniosków na preferencyjny zakup węgla, który mieszkańcy Krosna mogą kupić w związku z wejściem w życie tzw. „ustawy węglowej”. Węgiel będzie pochodził z kopalni Janina lub Sobieski a dostarczany będzie przez firmę Tauron Wydobycie S.A. Czas na składanie wniosków jest krótki – tylko do przyszłego poniedziałku (28.11).

- Rozpoczynamy przyjmowanie wniosków na zakup paliwa stałego, zgodnie z nowymi przepisami, tzw. ustawy węglowej – mówi Małgorzata Bocianowska – Naczelnik Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami Urzędu Miasta Krosna. Zrealizowanie zakupu przypadającej do końca bieżącego roku ilości węgla zgodnie z zapisami ustawy i logistyką transportu wymaga określonego czasu, stąd prosimy mieszkańców o jak najszybsze składanie wniosków. Chcemy zamknąć nabór w najbliższy poniedziałek (28.11)  – dodaje.

Wnioski są dostępne w budynkach Urzędu Miasta Krosna:

  • przy ul. Lwowskiej 28a,
  • przy ul. Bieszczadzkiej 5 – piętro II (Wydział Komunalny, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami Urzędu Miasta Krosna),
  • przy ul. Staszica 2.

Wniosek można również pobrać tutaj (pdf) i wydrukować. Uzupełniony formularz można złożyć w jednym ze wspomnianych miejsc.

Może on również zostać złożony za pomocą środków komunikacji elektronicznej – opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym. Można go przesłać pocztą elektroniczną na adres gk@um.krosno.pl lub przesłać przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą (ESP) - epuap.gov.pl.

Uwaga!

Wniosek o zakup preferencyjny węgla zawiera oświadczenie, że wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego, na rzecz którego jest dokonywany zakup preferencyjny, nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022–2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej takiej jak określona w przepisach wydanych na podstawie art. 8 ust. 2 pkt 1 ustawy węglowej.

W momencie, kiedy węgiel będzie dostępny, to każdy mieszkaniec, którego wniosek został pozytywnie rozpatrzony, otrzyma informację o miejscu i warunkach odbioru węgla oraz wysokości kwoty do zapłaty. Koszt węgla będzie nie wyższy niż 2000 zł za tonę.

  - W tym momencie finalizujemy uzgadnianie szczegółów z firmą Tauron Wydobycie oraz porozumienie z firmą, która ma zapewnić transport i przechowywanie węgla w mieście - mówi Andrzej Lula – Sekretarz Miasta Krosna. Mamy świadomość zimy, która nadeszła i konieczności ogrzewania domów. Robimy co możemy aby wszystko przebiegało sprawnie i szybko, jednak wiele czynników zostało nam narzuconych przepisami ustawy w ostatniej chwili i nie mamy na nie wpływu. Prosimy zatem o wyrozumiałość.

W ramach zakupu preferencyjnego według aktualnej oferty dostępny będzie następujący sortyment węgla:

  • węgiel do kotłów z podajnikiem „JARET” (ekogroszek II),
  • orzech,
  • kostka II.

Ma on pochodzić z Zakładu Górniczego Janina lub Zakładu Górniczego Sobieski a dostarczony będzie przez spółkę Tauron Wydobycie S.A.

Przypominamy, że ustalona zgodnie z ustawą ilość paliwa stałego dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego do dnia 31 grudnia 2022 r. wynosi 1,5 tony.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Komunalny, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami Urzędu Miasta Krosna, ul. Bieszczadzka 5 (II piętro), telefon: 13-47-43–629.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie