3.webp
11.01.2023

Dofinansowanie w postaci grantów na wsparcie programów wspierających potrzeby społeczności marginalizowanych w Polsce

Ambasada i konsulat USA ogłaszają możliwość ubiegania się o dofinansowanie (Notice of Funding Opportunity – NOFO) w postaci grantów na wsparcie programów wspierających potrzeby społeczności marginalizowane w Polsce. Kwalifikujące się organizacje mogą ubiegać się o maksymalnie 20 tys. dolarów.

A. KRYTERIA WYBORU:

• O granty mogą się ubiegać polskie organizacje pozarządowe, instytucje kulturalne i edukacyjne oraz media, których wnioski dotyczą obszarów tematycznych wymienionych poniżej.
  • Organizacje mogą się ubiegać o dofinansowanie w wysokości do 20 tysięcy dolarów.
  • Wszyscy wnioskodawcy muszą posiadać status non-profit.
  • Organizacja może złożyć jeden wniosek. O dofinansowanie nie powinny się ubiegać organizacje, które obecnie korzystają z przyznanego przez ambasadę grantu o wciąż otwartym statusie.
  • Amerykańskie organizacje pozarządowe również mogą ubiegać się o granty, powinny jednak wykazać we wniosku powiązanie z lokalnym partnerem działającym na terenie Polski.
  • Warunkiem otrzymania grantu jest dokonanie przez organizację aktualnej rejestracji w systemie SAM.gov (rejestracja zachowuje ważność przez rok). Instrukcje znajdują się w części F.

B. WYKAZ TEMATÓW:

Pozyskane fundusze muszą być spożytkowane na projekty, które wspierają potrzeby społeczności marginalizowanych w Polsce, w tym m.in.: osób niepełnosprawnych, uchodźców, członków społeczności LGBTQI+, członków społeczności romskiej, mniejszości religijnych i rasowych. Należy pamiętać, że finansowanie przyznane przez Ambasadę nie może być wykorzystane na projekty budowlane, bieżące koszty wynagrodzeń lub projekty opieki społecznej (więcej informacji na temat kosztów kwalifikowalnych znajduje się w części C).