Członkowie Krośnieńskiej Rady Seniorów

Mamy nową Krośnieńska Radę Seniorów

Mamy nową Krośnieńską Radę Seniorów II kadencji 2022-2025. 30 maja odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące działalność I kadencji przedłużonej przez pandemię. Wręczono akty powołania nowo wybranym członkom i wybrano nowe władze Rady II kadencji.

Krośnieńska Rada Seniorów została powołana do życia w 2017 r. W czasie pandemii pierwszą kadencję przedłużono do 2022 r. Rada Seniorów jest organ doradczym, a jej najważniejszy cele to m.in.: reprezentowanie środowiska krośnieńskich seniorów przed władzami samorządowymi miasta, dbanie o ich potrzeby, opiniowanie ważnych dokumentów dla tej grupy społecznej oraz inicjowanie zadań aktywizujących osoby starsze w mieście.

Bardzo dziękuję za Państwa trud i zaangażowanie, za Państwa oddanie, poświęcony czas i pracę na rzecz Krośnieńskiej Rady Seniorów, a to wszystko po to, by Wam i wszystkim naszym Seniorom.  - dziękował wszystkim obecnym na spotkaniu Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna. Życzę dużo zdrowia i sił na kolejne lata, tym z Państwa, którzy będą spełniać się poza Radą, a tym którzy pozostają z nami, oprócz sił i zapału, dodatkowo życzę owocnej współpracy. - dodał prezydent.

W spotkaniu udział wzięli członkowie I kadencji Krośnieńskiej Rady Seniorów oraz członkowie nowo wybranej Rady, a także Przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Julita Jaśkiewicz.

Skład Krośnieńskiej Rady Seniorów na II kadencję:
Stanisław Czaja - przewodniczący
Irena Zajdel - wiceprzewodnicząca