3.webp
02.01.2023

Informacja w sprawie „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III" w 2023 r.

Informujemy, że Gmina Miasto Krosno przystąpiła do „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III” w 2023 roku, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Celem strategicznym programu jest wyrównywanie szans między regionami oraz zwiększenie dostępu osób z niepełnosprawnościami do rehabilitacji zawodowej i społecznej ze szczególnym uwzględnieniem osób zamieszkujących regiony słabiej rozwinięte gospodarczo i społecznie.

Program przewiduje, między innymi, zwiększenie możliwości uzyskania wsparcia dla projektów gmin i powiatów oraz organizacji pozarządowych dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych (obszar E).
Wysokość środków przeznaczonych na realizację każdego projektu dofinansowanego w ramach programu nie może przekroczyć - w przypadku obszaru E – 16.500,00 zł na każdą osobę z niepełnosprawnościami, która będzie w sposób stały korzystała z rezultatów projektu, przy czym osoby niepełnosprawne muszą stanowić co najmniej 30% beneficjentów tego projektu.

Wnioski o dofinansowanie w ramach obszaru E są przyjmowane w trybie ciągłym i należy je składać bezpośrednio do Podkarpackiego Oddziału PFRON w Rzeszowie, ul. T. Rejtana 10, 35-310 Rzeszów.

Szczegółowe informacje na temat „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2023 r. dostępne są na stronie internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych: Program wyrównywania różnic między regionami III - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (pfron.org.pl).

Dodatkowych informacji można również uzyskać w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a: Sala obsługi Nr 2 (parter), tel. (0-13) 47-43-024 w godzinach urzędowania.