logo cwop.png
29.01.2024

Relacja ze szkolenia "Projekt na 100% czyli jak napisać wniosek o dofinansowanie, który uzyska naprawdę wysoką punktację!"

W dniu 25.01.2023 r. odbyło się szkolenie dla członków krośnieńskich organizacji pozarządowych, które zostało zrealizowane przez Biuro Inicjatyw Społecznych w ramach programu CERV projektu o nazwie "SPLOT Wartości". Projekt ma na celu ochronę, promowanie i podnoszenie świadomości w zakresie podstawowych praw i wartości UE poprzez wspieranie organizacji społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

Celem szkolenia było zwiększenie przygotowania uczestników do tworzenia koncepcji projektu oraz opracowania jej pod kątem pozyskiwania środków publicznych.

Cele szczegółowe szkolenia:

• Zwiększenie znajomości kryteriów oceny projektów (formalnych i merytorycznych)
  • Zdobycie znajomości narzędzi tj. Drzewa problemów i potrzeb oraz Matrycy logicznej projektu
  • Gdzie szukać konkursów- elementy dot. wiedzy o źródłach finansowania
  • Zwiększenie umiejętności analizy dokumentacji konkursowej pod kątem kryteriów oceny
  • Zwiększenie umiejętności opracowania założeń Matrycy logicznej projektu
  • Zwiększenie umiejętności prawidłowego formułowania celów i rezultatów projektu
  • Zwiększenie gotowości do ustrukturyzowania i uporządkowania sposobu pracy nad wnioskiem projektowym
  • Zwiększenie gotowości do pozyskiwania środków publicznych na realizację projektów społecznych