Logo TPD
07.03.2022

TPD Krosno zorganizowało wypoczynek zimowy dla dzieci i młodzieży

W ferie zimowe, od wielu lat TPD Krosno śpieszy z pomocą i propozycjami aktywnego spędzania czasu wolnego. W tegoroczne ferie, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zorganizowało półkolonię dla dzieci młodszych w Krośnie oraz narciarskie zimowisko w Zakopanem dla grupy starszych dzieci i młodzieży. Obie formy zyskały dofinansowanie z budżetu miasta Krosna.

W trakcie półkolonii dla dzieci odbyły się wspólne  zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku, zajęcia plastyczno – muzyczne w grupach, zajęcia z dogoterapii, jazda na łyżwach na lodowisku, wyjścia na basen, wyjścia do kina, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia sportowe w sali gimnastycznej i na świeżym powietrzu, zajęcia świetlicowe, gry dydaktyczne i inne.

Zimowisko narciarskie dla młodych miłośników narciarstwa zjazdowego odbyło się na stacji narciarskiej Harenda Ski. W trakcie zimowiska ośmiu uczestników nauczyło się jazdy na nartach od podstaw a pozostali doskonalili techniki narciarstwa zjazdowego i dobrze się bawili. Prócz sportów narciarskich, uczestnicy odbyli spacer na bezpiecznej trasie w kierunku Gubałówki, Zębu oraz po Zakopanem, a także miło spędzili czas w Podhalańskich Termach z gorącymi wodami.