Tu znajdziesz aktualne stawki opłat za odpady w mieście

Obowiązująca stawka za odpady: 30,00 zł /osoba/ miesiąc

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za bieżący rok to:

  • 15 marca (za styczeń, luty, marzec),
  • 15 maja (za kwiecień, maj, czerwiec),
  • 15 września (za lipiec, sierpień, wrzesień),
  • 15 listopada (za październik, listopad, grudzień).

Choć termin płatności pierwszej raty za śmieci mija dopiero w połowie marca, już teraz informujemy, że pozostaje ona bez zmian, czyli miesięcznie 30 zł za osobę. Dlatego w tym roku nie dostaniemy do domów tradycyjnych papierowych blankietów z informacją o obowiązujących stawkach.

Dobra wiadomość dla mieszkańców Krosna. Nie zmienia się wysokość opłaty za śmieci. Miesięczna stawka to 30 zł za osobę, czyli taka sama jak ustalono w drugiej połowie zeszłego roku. Osoby kompostujące bioodpady w przydomowym kompostowniku nadal korzystają z ulgi i płacą mniej o 2 zł, czyli 28 zł za osobę miesięcznie.

Gdzie zapłacisz za śmieci bez prowizji?
Tradycyjnie możesz zapłacić za śmieci bez prowizji w kasie Urzędu Miasta przy ul. Ks. Stanisława Staszica 2, w dwóch oddziałach banku Pekao S.A. w Krośnie:

  • przy ul. Powstańców Warszawskich 3,
  • przy ul. Bieszczadzkiej 5.

Przypominamy! Od 1 lutego w głównym budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a NIE MA już punktu kasowego banku. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

WAŻNE! Jeśli będziesz płacić w urzędowej kasie lub w banku, weź ze sobą rachunek z ubiegłego roku. To znacznie przyspieszy obsługę i skróci czas oczekiwania w kolejce.


Nie trać czasu i nie stój w kolejce – zapłać przelewem
Nie masz czasu na czekanie w kolejce do kasy? Sprawdź swój rachunek (blankiet) z ubiegłego roku, może nawet o tym nie wiesz, ale jest na nim indywidualny rachunek bankowy przypisany do Twojego nazwiska. Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej, to na ten właśnie numer konta możesz wpłacać opłatę za śmieci przelewem.

Jest też jeszcze jeden sposób na uniknięcie wizyty w urzędzie czy w banku. Wystarczy wejść na stronę e-Płatności  i zapłacić przez Internet.

Wybierając to rozwiązanie masz dwie opcje:

  • zapłacić bez konieczności logowania się w systemie (tę opcję znajdziesz w pasku narzędzi na górze strony) – do płatności wystarczy wpisać numer kodu kreskowego, który jest na Twoim papierowym blankiecie i potwierdzić, że nie jesteś robotem,
  • zalogować się przy pomocy profilu zaufanego (jeśli go posiadasz) i wybrać właściwą należność uregulować wpłatę. W tym przypadku po zalogowaniu się do systemu zobaczysz też inne swoje zobowiązania tj. podatek od nieruchomości lub gruntu, rolny i opłatę za śmieci.


Terminy płatności poszczególnych rat

Pamiętaj! Wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zależy od faktycznej liczby osób zamieszkujących nieruchomość. Dlatego też każda zmiana związana z liczbą osób, ma wpływ na wysokość tej opłaty. Zmiany osobowe zgłoś do 10 dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym zaistniała zmiana. Konieczne jest wtedy ponowne wypełnienie i złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Wydziale Komunalnym, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami UM Krosna. Zmieniona opłata obowiązuje od tego miesiąca, w którym nastąpiła zmiana.

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie