14.10.2013

Pierwsze spotkanie Partnerów MOF Krosno

13 sierpnia br. odbyło się pierwsze spotkanie władz gmin wchodzących w skład MOF Krosno. Jego gospodarzem był Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, a moderatorem – Zastępca Prezydenta dr Tomasz Soliński.

W spotkaniu uczestniczyli:

• Zbigniew Sanocki – Burmistrz Gminy Jedlicze,
  • Dariusz Bator – Zastępca Wójta Gminy Chorkówka,
  • Jan Zych – Wójt Gminy Korczyna,
  • Jan Omachel – Wójt Gminy Krościenko Wyżne,
  • Marek Klara – Wójt Gminy Miejsce Piastowe,
  • Sławomir Stefański – Wójt Gminy Wojaszówka.

Ponadto zaproszenie Prezydenta przyjął Wojciech Farbaniec, Burmistrz Gminy Rymanów, która nie wchodzi w skład MOF Krosno, ale tak jak i pozostałe gminy może być objęta Zintegrowanymi Inwestycjami Terytorialnymi, które będą wychodzić poza granice administracyjne jednostek tworzących MOF Krosno.

Celem spotkania było zainicjowanie współpracy, omówienie zasad funkcjonowania MOF Krosno, oraz przedyskutowanie wspólnych projektów rozwojowych, mających znaczenie dla całego obszaru funkcjonalnego. Wśród istotnych inwestycji znalazły się: drogi łączące MOF Krosno z przyszłą drogą ekspresową S-19 i drogą krajową nr 9, droga obwodowa Krosna łącząca gminy z MOF i zwiększająca dostępność do Podkarpackiego Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie, łącznica kolejowa poprawiająca dostęp do stolicy województwa, niskoemisyjny lokalny transport publiczny, infrastruktura przeciwpowodziowa, remonty obiektów zabytkowych.

Pierwsze spotkanie Partnerów MOF Krosno - zdjęcie w treści

Wszyscy uczestnicy spotkania zadeklarowali aktywną współpracę w ramach MOF Krosno. Szczegóły dotyczące Strategii ZIT dla MOF Krosno oraz wspólnych projektów zostaną omówione na kolejnym spotkaniu, które będzie miało charakter roboczy.