23.10.2013

Warsztaty strategiczne

21 października br. w Urzędzie Miasta Krosna odbyły się warsztaty strategiczne związane z przygotowaniem Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno (Strategii ZIT), w których wzięli udział przedstawiciele wszystkich gmin wchodzących w skład MOF.

Moderatorem warsztatów był dr Robert Góra - Prodziekan Wydziału Ekonomicznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – Wykonawca Strategii ZIT.

W spotkaniu uczestniczyli zarówno przedstawiciele władz gmin MOF Krosno, jak i pracownicy merytoryczni odpowiedzialni za ich rozwój, pozyskiwanie środków zewnętrznych, zagospodarowanie przestrzenne, inwestycje, drogownictwo, ochronę środowiska, kulturę, edukację, itp. Gościem spotkania był również Wicestarosta Krośnieński.

Uczestnicy warsztatów dyskutowali m.in. o głównych problemach występujących na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Określone zostały obszary strategiczne MOF, które wymagają interwencji, a także wyzwania, przed którymi stoi Miejski Obszar Funkcjonalny Krosno.

Następnie ustalono wspólne cele do zrealizowania w ramach poszczególnych obszarów strategicznych. Końcowym etapem warsztatów było wskazanie propozycji konkretnych projektów do realizacji na terenie MOF, które przyczynią się do jego zrównoważonego rozwoju.

Wszyscy zgromadzeni brali aktywny udział w przedsięwzięciu. Przedstawiono wiele ciekawych pomysłów.

Po opracowaniu przez Wykonawcę wstępnego projektu Strategii ZIT, dokument zostanie poddany konsultacjom społecznym. Wszyscy mieszkańcy Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno będą mieli możliwość zgłoszenia swoich uwag do Strategii ZIT i przedstawienia własnych pomysłów.