BURSA MIĘDZYSZKOLNA

Adres obiekt I: ul. Bohaterów Westerplatte 20 a, 38-400 Krosno                                                                                                                 

Adres obiekt II: ul. Czajkowskiego 49, 38- 400 Krosno

Telefon: 0-13 43-217-83
e-mail: bursakrosno@poczta.onet.pl
www: bursakrosno.pl
Organ prowadzący: Miasto Krosno
Dyrektor: Teresa Basamania
O placówce...:

Zespół Placówek Oświatowych w Krośnie tworzą Bursa Międzyszkolna i Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Placówka od roku szkolnego 2021/2022 jest zlokalizowana w dwóch obiektach:

 • Bursa Międzyszkolna mieści się przy ul. Bohaterów Westerplatte 20 a i przy ul. Czajkowskiego 49.
 • Całoroczne Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy ul. Czajkowskiego 49.

bursa budynek.jpg [267.27 KB]

Bursa Międzyszkolna jest placówką publiczną, koedukacyjną, zapewniającą opiekę i wychowanie uczniom klas VII i VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz szkół artystycznych, w tym uczniom wymagającym stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania w okresie pobierania przez nich nauki poza miejscem stałego zamieszkania.

Misją placówki jest tworzenie warunków do wszechstronnego rozwoju wychowanka, przygotowanie do samodzielności , kreatywności, do zrozumienia siebie i otaczającego świata oraz stwarzanie optymalnych możliwości zdobycia wykształcenia.

Naszym zadaniem jest zapewnienie opieki i bezpieczeństwa oraz odpowiednich warunków do nauki, rozwijania indywidualnych zainteresowań i uzdolnień, kształtowanie nawyku spędzania czasu wolnego, poprzez uczestnictwo w kulturze, sporcie i turystyce oraz przygotowanie młodzieży do wypełniania obowiązków rodzinnych i obywatelskich.
Wspieramy pracę dydaktyczno – wychowawczą szkół, do których uczęszczają nasi wychowankowie. Wspomagamy rodziców w sprawowaniu opieki i w wychowaniu młodzieży, przebywającej w naszej placówce. Współpracujemy z ośrodkami pomocy społecznej, klubami sportowymi oraz fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz dzieci i młodzieży.

Praca z młodzieżą prowadzona jest w grupach wychowawczych. Opieka realizowana jest całodobowo i całotygodniowo.

Na terenie placówki działa samorząd Wychowanków i jego sekcje: ekologiczna, kulturalna, gospodarcza, dekoracyjna i sportowo – rekreacyjna.

Oferujemy :

 • zakwaterowanie w 2 i 3- osobowych pokojach;
 • całodzienne, smaczne i urozmaicone wyżywienie od poniedziałku do piątku;
 • dobre warunki do nauki i odpoczynku.

Organem prowadzącym placówkę jest Gmina Miasto Krosno.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe mieści się przy ulicy Czajkowskiego 49. Do Państwa dyspozycji pozostawiamy obiekt o wysokim standardzie.

W schronisku oferujemy noclegi dla młodzieży szkolnej i ich opiekunów, studentów, zorganizowanych wycieczek oraz dla indywidualnych turystów z Polski i z zagranicy. Schronisko ma charakter całoroczny. Cały teren obiektu jest ogrodzony i posiada parking.

Placówka znajduje się w odległości 750 m od rynku, który oprócz klimatycznych restauracji oferuje także liczne atrakcje turystyczne takie jak możliwość zwiedzenia Muzeum Rzemiosła, Muzeum Podkarpackiego, Centrum Dziedzictwa Szkła oraz wejścia na wieżę widokową przy Kościele Farnym, w której mieści się jeden z największych dzwonów w Polsce – „Urban”.

W niedalekim sąsiedztwie od placówki znajduje się Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, które oferuje ciekawe spektakle, przedstawienia i koncerty oraz Biuro Wystaw Artystycznych, gdzie prezentowane są prace młodych, zdolnych artystów, a także dzieła pochodzące z naszego regionu, z całego kraju i z zagranicy. Jeśli mieliby Państwo ochotę odpocząć lub aktywnie spędzić czas to warto udać się do „Ogródka Jordanowskiego”, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby lubiące sport mogą zagrać w koszykówkę, siatkówkę, badmintona, tenisa stołowego czy ziemnego. Placówka Wsparcia Dziennego mieszcząca się w parku daje możliwość wypożyczenia potrzebnego sprzętu sportowego, natomiast osoby chcące odpocząć mogą poczytać książkę lub pomedytować w zaciszu zieleni. Położenie schroniska w centrum miasta pozwala na korzystanie z różnych atrakcji, jakie oferuje miasto. Oprócz wyżej wymienionych mogą Państwo udać się także do Zespołu Krytych pływalni, Kompleksu Basenów Kąpielowych „Bursaki” czy Galerii Vivo. Malownicza okolica zachęca również do nieco dalszych wycieczek, na „Prządki” w Czarnorzekach, Zamek Kamieniec w Odrzykoniu, czy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce z pewnością dostarczą niezapomnianych wspomnień.

Schronisko dysponuje:

 • 40 miejscami noclegowymi w czasie trwania roku szkolnego;
 • Wszystkie pokoje posiadają własną łazienkę z kabina prysznicową;
 • 2 świetlicami z TV i dostępem do Internetu;
 • Salą konferencyjną wyposażoną w telewizor i projektor multimedialny;
 • Samoobsługową kuchnią z pełnym wyposażeniem (lodówką, kuchenką mikrofalową, kuchenką elektryczną, czajnikiem elektrycznym);
 • Stołówką z jadalnią (możliwość zamówienia posiłków wg indywidualnych wymagań);
 • Szybkim Wi- Fi na terenie całego obiektu;
 • Salą ćwiczeń;
 • Sprzętem do tenisa stołowego.
Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie