Ekopracownia w SP nr 8

Ósemka na nowoczesną ekopracownię

W Szkole Podstawowej nr 8 im. Dar Górników w Krośnie powstała nowoczesna pracownia OZE. Nową salę doświadczeń uroczyście otwarto 22 września. Inauguracji pracy pracowni wraz z symbolicznym przecięciem wstęgi dokonali Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna, Adam Skiba Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i Marta Habrat Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8.

Sala w której powstała ekopracownia OZE została wyremontowana, wyposażona w meble oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne. W nowopowstałej dobrze wyposażonej pracowni uczniowie już od najmłodszych lat mogą w sposób namacalny poznawać sposoby pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Nauczanie z pewnością stanie się dla nich bardziej atrakcyjne, przyjazne i ciekawe.

Ekopracownia w SP nr 8 (1).jpg [3.11 MB]

Na ten cel placówka otrzymała dotację w wysokości 67 500,00 zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wkład własny Miasta Krosna to 7 500,00 zł. Łączna wartość zadań zaplanowanych w ramach realizacji projektu to 75 000,00 zł.

W ramach projektu zrealizowano także:

• warsztaty edukacyjne pn. „Odnawialne źródła energii”,
  • konkurs wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii,
  • pokaz eksperymentów chemicznych pn. „Co to jest powietrze”,
  • imprezę pn. „Festiwal czystego powietrza”.

EKOPRACOWNIA zrealizowana w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie – dofinansowanie w formie dotacji w kwocie 67 500,00 zł.

Logo Ekopracownia.png [24.58 KB]