Wręczenie dyplomów, medali i nagród
27.06.2022

Uczeń Mechanika Mistrzem Polski

27 maja 2022 r. w obiektach Automobilklubu Rzeszów odbyły się mistrzostwa Województwa Podkarpackiego XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Turniej ten był przygotowany i przeprowadzony przez Polski Związek Motorowy, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, Komendę Główną Policji. Całemu wydarzeniu patronował Minister Edukacji i Nauki.

Drużyna reprezentująca Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie zdobyła pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego w którym biorą udział mistrzowie z poszczególnych województw.

W dniach 13 – 14 czerwca br. w Myślenicach rywalizowało 15 najlepszych drużyn z całej Polski w następujących konkurencjach:

• testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego,
  • testy ze znajomości zasad poruszania się na skrzyżowaniach,
  • jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarta,
  • pierwsza pomoc przedmedyczna,
  • jazda sprawnościowa skuterem na torze przeszkód,
  • przygotowanie pojazdu do jazdy (motorower, motocykl, samochód).

W skład drużyny Zespołu Szkół Mechanicznych wchodzili:

1. Adrian Jureczko kl. I b Technikum
  2. Wojciech Szafran kl. III kl Technikum
  3. Wojciech Delimat kl. III kl Technikum

Po dwudniowej rywalizacji Wojciech Delimat zdobył pierwsze miejsce w rywalizacji indywidualnej uzyskując tytuł Mistrza Polski w Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

W klasyfikacji drużynowej uczniowie z „Mechanika” zajęli IV miejsce, nieznacznie ustępując miejsca na podium następnej drużynie.

Gratulujemy mistrzowi, całej drużynie i opiekunom wspaniałego występu i życzymy sukcesów w przyszłym roku. Ciężka praca w domu i na placu szkolnym zaprocentowała wspaniałymi wynikami.

Opiekunami drużyny byli: Marcin Błaż i Władysław Koś.