Uczniowie „Mechanika” na europejskich praktykach zawodowych
19.07.2023

Uczniowie „Mechanika” na europejskich praktykach zawodowych - Adiós Malaga!

Praktyka zawodowa i słoneczny wypoczynek – co je łączy? W Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie taką formę spędzania tegorocznych wakacji wybrało 15 uczniów technikum. Dzięki realizacji programu Erasmus+ mogli oni spędzić dwa wspaniałe tygodnie w hiszpańskiej Maladze, gdzie zdobywali doświadczenie zawodowe w firmach branżowych, a w czasie wolnym zwiedzali najpiękniejsze zakątki regionu Andaluzji i odpoczywali zażywając kąpieli w Morzu Śródziemnym.

Tak, to wszystko jest możliwe i dostępne dla uczniów szkoły, a ponieważ „Mechanik” posiada akredytację programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe, podobne wyjazdy będą się odbywały również w kolejnych latach, umożliwiając udział także obecnym kandydatom uczestniczącym w rekrutacji do naszej szkoły. Kolejny projekt rozpoczyna się w roku szkolnym 2023/2024. Zapraszamy!
Warto zaznaczyć, że udział w projekcie jest bezpłatny, a uczestnicy mają zagwarantowane, m.in.: przygotowanie do wyjazdu, ubezpieczenie zdrowotne i OC, transport, zakwaterowanie, wyżywienie, miejsca praktyk, program kulturowy oraz kieszonkowe na własne wydatki.

Tymczasem przedstawiamy relację uczestników praktyk zawodowych w Maladze:
Dzięki praktykom mogliśmy doskonalić swoje kompetencje językowe oraz zawodowe w branży lotniczej, motoryzacyjnej, mechanicznej i mechatronicznej. Malaga jest pięknym miastem z ciekawą historią. W samym mieście odwiedziliśmy punkt widokowy Mirador Gibralfaro, z którego rozciągał się przepiękny widok na całą Malagę od strony portu. Na ławce przed domem Pablo Picasso zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z artystą.

Zwiedziliśmy ruiny Rzymskiego Teatru i Katedrę uważaną za arcydzieło andaluzyjskiego renesansu. Mieliśmy też możliwość odwiedzić Muzeum Mody i Motoryzacji, w którym każdy z nas mógłby wybrać coś dla siebie