Występ dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Krośnie na przeglądzie Jasełek
12.01.2023

XVII Miedzyprzedszkolny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych na żywo w Spółdzielczym Domu Kultury na Osiedlu Traugutta

Po dwóch latach trwającej pandemii Koronawirusa Covid – 19 i organizacji Przeglądu Jasełek online, udało nam się doprowadzić do realizacji XVII Miedzyprzedszkolnego Przeglądu Przedstawień Bożonarodzeniowych na żywo w Spółdzielczym Domu Kultury na Osiedlu Traugutta. Jak co roku organizatorami przeglądu było Przedszkole Miejskie Nr 8 „Bajkowa ósemka” w Krośnie oraz Miejski Zespół Szkół Nr 7 w szczególności Przedszkole Miejskie Nr 1 w Krośnie.

Do przeglądu zgłosiło się 5 przedszkoli, które przez kilka tygodni szykowały świąteczne przedstawienia o Bożym Narodzeniu. Swoje piękne Jasełka zaprezentowały dzieci z PM Nr 1. PM Nr 2, PM Nr 4, PM Nr 5, PM Nr 8 w Krośnie. Wszystkie przedstawienia jasełkowe były pełne uroku, zaangażowania, dziecięcej radości i ciężkiej pracy nauczycielek, dlatego wszystkie występujące grupy otrzymały takie same nagrody. Przedstawienia w wykonaniu przedszkolaków odbyły się w pięknej inscenizacji i oprawie świetlnej zorganizowanej przez Bogdana Orłowskiego z SDK. Oprócz przedstawień jasełkowych nie zabrakło kolęd i pastorałek śpiewanych przez dzieci z PM Nr 8 w Krośnie. Jak co roku za prowadzenie imprezy odpowiadała Magdalena Kireńczuk – nauczyciela PM Nr 8 w Krośnie. Gościem specjalnym była kierownik Spółdzielczego Domu Kultury w Krośnie Ewa Jucha.

Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku i do zobaczenia za rok na XVII Przeglądzie Przedstawień Bożonarodzeniowych.