NAZWA PROJEKTU: Modernizacja kamienicy przy ul. Portiusa 4 – powstanie nowej przestrzeni do prowadzenia działalności kulturalnej w Krośnie

PROGRAM: Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa IV. Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego

BWA.jpg [490.26 KB]

INFORMACJA O PROJEKCIE
WARTOŚĆ CAŁKOWITA PROJEKTU:

5 887 790,55 zł

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA:

2 367 641,59 zł

WKŁAD WŁASNY: 3 520 148,96 zł
BENEFICJENT: Gmina Miasto Krosno
PARTNERZY: -
OBSZAR PROJEKTOWY:

KATEGORIA:

Inwestycyjny

OKRES REALIZACJI:
REALIZACJA OD: 30.11.2017 r.
REALIZACJA DO: 15.02.2019 r.
OPIS PROJEKTU:

Umowa o dofinansowanie została podpisana 29 listopada 2017 r.

Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności kulturalnej i turystycznej Krosna oraz poziomu wykorzystania wewnętrznego potencjału miasta poprzez otwarcie nowej siedziby Biura Wystaw Artystycznych i rozszerzenie jego oferty w zakresie popularyzacji sztuki współczesnej oraz edukacji kulturalnej.
W wyniku realizacji projektu zmodernizowano kamienicę przy ul. Portiusa 4 w Krośnie należącą do Zespołu Staromiejskiego z przeznaczeniem na nową siedzibę Biura Wystaw Artystycznych i zakupiono nowoczesne wyposażenie.

Dzięki wsparciu z funduszy UE powstało miejsce nowoczesne, świeże i atrakcyjne zarówno dla koneserów sztuki, gdyż powiększenie przestrzeni ekspozycyjnej pozwala na komfortowe kontemplowanie sztuki, jak również doskonałej przestrzeni do pobudzenia ukrytych talentów, spędzenia aktywnie i twórczo wolnego czasu, a także rozwoju wiedzy i umiejętności w nowoczesnych pracowniach warsztatowych takich jak: grafiki, multimedialnej filmu, artystycznej. Można również skorzystać z ARTsferty- strefy sztuki – miejsca znajdującego się w pobliżu sal ekspozycyjnych,  w którym każdy może porozmawiać, spotkać się, aby wymienić twórcze myśli po warsztatach czy po obejrzeniu wystawy. Przewidziane zostało również miejsce dla artysty rezydenta. Rezydencja artystyczna to program skierowany do artystów z Polski i za granicy, który polega na zaproszeniu do Biura Wystaw Artystycznych artysty, który chce zrealizować projekt artystyczno – kulturalny. Budynek posiada również salę audiowizualną, gdzie odbywają się wykłady i spotkania autorskie z artystami oraz przepiękne patio, gdzie realizowane są koncerty na świeżym powietrzu, performance i ekspozycje.

Nowoczesny budynek oraz profesjonalne wyposażenie wyróżnia BWA wśród innych galerii stanowiąc pokusę dla twórców nie tylko lokalnych do zaprezentowania swojej twórczości. Umiejscowienie BWA w sąsiedztwie Rynku rozwiązało problem braku odpowiedniej przestrzeni do działalności tej instytucji. BWA stało się nowym, ogólnodostępnym i funkcjonalnym miejscem pozwalającym na prezentację różnych form i dzieł sztuki na wysokim poziomie oraz prowadzenie działalności edukacyjnej w formie warsztatów dla każdej grupy wiekowej.

Adres strony internetowej: BWA Krosno

Adres głównego kanału społecznościowego