MODERNIZACJA INFRASTRUKTURY DOMU KULTURY W KROŚNIE

NAZWA PROJEKTU:

MODERNIZACJA INFRASTRUKTURY DOMU KULTURY W KROŚNIE

PROGRAM:

Projekt realizowany w ramach dofinansowania ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Narodowe Centrum Kultury, w ramach Programu Operacyjnego: Infrastruktura domów kultury 2021

Logo Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.jpg [219.74 KB]
INFORMACJA O PROJEKCIE
WARTOŚĆ CAŁKOWITA PROJEKTU:

120 540, 00 zł

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA:

65 000,00 zł co stanowi 53,92% całkowitego kosztu zadania.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

BENEFICJENT: Gmina Miasto Krosno
PARTNERZY:
OBSZAR PROJEKTOWY:

KATEGORIA:

Inwestycyjny

OKRES REALIZACJI:
REALIZACJA OD: 01.2021 r.
REALIZACJA DO: 11.2021 r.
OPIS PROJEKTU:

Zadanie związane z modernizacją jednego z budynków Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zakłada realizację następujących prac:

• montaż instalacji fotowoltaicznej,
  • montaż pętli indukcyjnej na wydzielonej części sali widowiskowej.

Realizacja zadania ma na celu zmniejszenie kosztów utrzymania budynku poprzez montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy pozwalającej w znacznym stopniu zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne w ciągu roku.

Kolejny cel polega na rozszerzenia oraz uatrakcyjnienia oferty kulturalnej. Dzięki wyposażeniu sali widowiskowej w pętlę indukcyjną osoby słabosłyszące będą również brane pod uwagę przy planowaniu przyszłych wydarzeń oraz tworzeniu nowej oferty kulturalnej. Korzystanie z tej samej infrastruktury przez osoby niepełnosprawnych oraz pełnosprawne przyczyni się do integracji obydwu środowiska oraz zamiast podkreślać odmienność i zwiększać izolację, ułatwi akceptację i nauczy współdziałania.