Logo zostań rzemieślnikiem
15.11.2022

Konsultacje społeczne. W jakich szkoleniach zawodowych chcielibyście wziąć udział?

Zakładamy, że ludzie wiedzą lepiej czego im potrzeba. Dlatego pytamy! Jakie zorganizować dla Was szkolenia z cyklu ”Zostań rzemieślnikiem”. Aby rozwiać ewentualne wątpliwości odpowiadamy: Człowiek pracujący rękami to robotnik, człowiek pracujący rękami i umysłem to RZEMIEŚLNIK, człowiek pracujący rękami, umysłem i sercem to artysta (Louis Nizer).

Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie, zachęca osoby biorące udział w konsultacjach społecznych do kreatywnego podejścia w wypełnianiu ankiet. W tym przedsięwzięciu będą organizowane bardzo różnorodne kursy. Najważniejsze aby specjalizacje i wybrane kierunki przyniosły uczestnikom faktyczny rozwój i otworzyły nowe zawodowe perspektywy.

Tutaj, jako kandydat, możesz wypełnić ankietę - ANKIETA

Szkolenia zawodowe “Zostań rzemieślnikiem” to przedsięwzięcie aktywizujące osoby dorosłe. Szkolenia skierowane są do dorosłych mieszkańców Krosna. Do kursów mogą przystąpić zarówno osoby bezrobotne, uczące się jak i pracujące, które ukończyły 18 rok życia (w tym osoby z niepełnosprawnością). W sumie, w ramach projektu norweskiego zostanie zorganizowanych 16, 120 godzinnych kursów. Uczestnicy będą szkolić się w
małych, 6 osobowych grupach. Kluczowy wpływ na tematykę zajęć mają mieszkańcy biorący udział w konsultacjach społecznych. Zwykle są to osoby zainteresowane udziałem w kursie, które zostawiając swój mail w ankiecie, najszybciej dowiadują się o naborze do szkolenia. Bezrobotni czy uczniowie odpowiadają w jakim zawodzie chcą się szkolić, natomiast osoby pracujące wskazują obszary w jakich chcą się doskonalić. Ponadto Cech zbiera informacje od lokalnych przedsiębiorców, dowiadując się jakie aktualnie kompetencje i umiejętności są potrzebne na rynku pracy.

Tutaj, jako pracodawca, możesz wypełnić ankietę - ANKIETA

logo Norway grands.png [6.05 KB]

Przedsięwzięcia realizowane przez Cech Rzemiosł Różnych odbywają są w ramach projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO" realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi 15 328 498,86 PLN. Beneficjentem/ Partnerem Wiodącym jest Miasto Krosno. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców.