Ścieżki.jpg

Krosno wielu ścieżek

Dzięki funduszom norweskim, w Krośnie powstaną tematyczne ścieżki turystyczne. Każdy mieszkaniec może włączyć się do tworzenia tego przedsięwzięcia. Już w najbliższy piątek (9. września), w siedzibie Fundacji GraTy (Krosno, ul. Słowackiego 9), odbędą się „Warsztaty przyszłościowe – Krosno wielu ścieżek”. Wszystkich pasjonatów turystyki i pasjonatów Krosna serdecznie zapraszamy.

Przedsięwzięcie „Stworzenie turystycznych ścieżek narracyjnych” zakłada stworzenie w oparciu o dostępne zasoby informacyjne, turystyczne i promocyjne ścieżek tematycznych o charakterze narracyjnym oraz ich multimedialne opakowanie przy pomocy dedykowanej strony internetowej. Zwiedzający będzie mógł wybrać sobie interesującą go ścieżkę(-ki) i wziąć udział w aktywnym zwiedzaniu, zatrzymując się przy kolejnych budynkach i słuchając opowieści na ich temat. Zbudowanie ścieżek wokół określonych elementów będzie miało oddolny charakter - angażowania i wzmacnia poczucia wpływu mieszkańców na działania, tożsamość z miastem i jego atrakcjami oraz kształtowania ambasadorów marki Krosna.

Równolegle prowadzonym przedsięwzięciem będzie Kampania promocyjna „KROSNO WIELU ŚCIEŻEK”. Obejmuje ona ustalenie strategii promocji – kluczowych celów kampanii promocyjnej, zdefiniowania grup docelowych i przygotowania person marketingowych.

Działania przewidziane w przedsięwzięciach, realizowane będą w okresie od lipca 2022 r. do czerwca 2023 r.

„Stworzenie turystycznych ścieżek narracyjnych” i „KROSNO WIELU ŚCIEŻEK” realizowane są w ramach Projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO”. Parterem projektu jest Fundacja Karpacki Klaster Ekonomii Społecznej. Za realizację poszczególnych etapów tworzenia ścieżek turystycznych odpowiedzialna jest Fundacja GraTy.

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku oraz stronie Karpackiego Klastra Ekonomi Społecznej, a także w mediach społecznościowych Fundacji GraTy.

(grafika: freepik.com)

logo Norway grands.png [6.05 KB]

Projekt pn. „Kreujemy + Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy = KROSNO” realizowany w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowany w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.
Wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi 15 328 498,86 PLN. Beneficjentem/Partnerem Wiodącym jest Gmina Miasto Krosno. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej