Grafika - Organizowanie społecznościowe w mieście Krośnie

Organizowanie społecznościowe w mieście Krośnie

Stowarzyszenie Kogel Mogel rozpoczyna przedsięwzięcie, polegające na wzmocnieniu mieszkańców w ich najbliższym otoczeniu, w oparciu o uznany na świecie model partycypacji społecznej.

Organizowanie społecznościowe nie jest w Polsce całkowity novum, ale dopiero raczkuje. Ta metoda pozwala nie tylko dowiedzieć się co mieszkańcy myślą o funkcjonowaniu miasta, czy łączyć ich we wspólnych dążeniach, ale również znaleźć sposób na współdziałanie i osiąganie wyznaczonych celów.

Do pracy w charakterze organizatorów społecznościowych stowarzyszenie zatrudniło dwie osoby, które uprzednio zdobywały kompetencje biorąc udział w dwuletnim, unijnym projekcie pn. „Społecznie Zorganizowani – model uruchamiania lokalnej aktywności i rewitalizacji społecznej oparty o ideę Community Organising”.  Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Krośnieńscy organizatorzy społecznościowi, na podstawie zdobytej wiedzy oraz doświadczeń, przez najbliższe 14 miesięcy, będą pracowali w strefie rewitalizacji miasta Krosna wdrażając model, którego założenia mieli już okazję testować w 2019 r. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Aktualne informacje o działaniach podejmowanych przez organizatorów społecznościowych znajdziesz na naszym profilu na Facebooku.

logo Norway grands.png [6.05 KB]

Przedsięwzięcie jest częścią projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO" realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi 15 328 498,86 PLN. Beneficjentem/ Partnerem Wiodącym jest Miasto Krosno. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców.

www.norwaygrants.pl
www.norwaygrants.org