Organizowanie społeczniościowe LCA

Podsumowanie święta organizowania społecznościowego

20 kwietnia 2024 r. okazał się szczególny dla Stowarzyszenia Kogel Mogel. W tym dniu, idea organizacji - pozytywnie i twórczo wspieramy społeczności lokalne, nabrała nowego znaczenia.

Wspólne świętowanie, to jeden z ważniejszych elementów układanki, do jakiej Stowarzyszenie Kogel Mogel, zaprosiło mieszkańców Krosna, realizując projekt pn. „Organizowanie społecznościowe w mieście Krośnie”. Podczas pikniku miejskiego, na którym pojawiły się całe rodziny, zostało podsumowanych 14 miesięcy pracy zespołowej organizatorów społecznościowych z lokalsami nad 10 inicjatywami.

Organizowanie społeczniościowe LCA.jpg [17.78 MB]

To co mnie najbardziej cieszy, to fakt, że te działania były różnorodne. Mieszkańcy mieli okazję sprawdzić się zarówno w roli pomysłodawców, twórców oraz koordynatorów. Zwoływali spotkania, naradzali się, ustalali swoje priorytety, opracowywali strategie, prowadzili negocjacje i prowadzili swoje inicjatywy odnosząc sukcesy ale i porażki - mówi Anna Zielińska, krośnieńska organizatorka społecznościowa.

Organizowanie społeczniościowe LCA.jpg [15.31 MB]

Pracując razem, mieszkańcy, nabyli wielu kompetencji i doświadczeń, które z całą pewnością uświadomiły im, jak duży wpływ mają na swoje najbliższe otoczenie – zauważa drugi krośnieński organizator społecznościowy, Marcin Reman.

Wydarzenie odbyło się w Lokalnym Centrum Aktywności w Krośnie. W tym dniu, nie mogło być inaczej, jak działo się przez ostatni rok w przedsięwzięciu, czyli angażująco. Organizatorzy zaprosili małych i dużych gości, do wzięcia udziału w całej palecie manualnych warsztatów rodzinnych. Tym to sposobem, nie było końca w zaplataniu sznurków, sadzeniu roślin, wkręcaniu śrubek, wyciskaniu owoców, formułowaniu mydełek czy malowaniu kartonowych domków. A to wszystko w kawiarnianej atmosferze, przy dźwiękach snującej się muzyki i zaglądających do okien promieni słońca.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO” realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”

Wysokość otrzymanego dofinansowania na projekt wynosi 17 365 786,37 PLN. Beneficjentem projektu jest Gmina Miasto Krosno. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców.

logo Norway grands.png [7.14 KB]

www.norwaygrants.pl