Warsztaty filmowe w Polance

Warsztaty filmotwórcze zakończone. Efekty poznamy 2 września

Co wydarzyło się podczas spotkań Grupy Filmowej ViArt z polankowymi dziećmi i młodzieżą?Efekty tej nieszablonowej, pełnej humorystycznych scen współpracy będzie można zobaczyć 2.09.2023 r. podczas pikniku na terenie Radosnej Polanki (ul. Popiełuszki 105).

Nie bardzo możemy o tym mówić … szczegóły owiane są tajemnicą, by zbliżający się sobotni pokaz, był naprawdę spektakularny – mówi Małgorzata Wodka, mieszkanka bloku nr 105, koordynatorka projektu „Eko, zdrowo i filmowo. Pożegnanie wakacji na Radosnej Polance”.

Możemy jedynie zdradzić, że wiedza techniczno-sprzętowa jaką nabywali uczestnicy warsztatów, przeplatała się z mnogością ćwiczeń oddechowo-logopedycznych. A wyobraźnia, której uczestnicy musieli użyć do tworzenia filmowych scenariuszy mocno wchodziła na stworzony przez nich plan aktorski – opowiada Marcin Reman, krośnieński organizator społecznościowy, który opiekuje się grupą z obszaru Radosnej Polanki, wspomagając procesy związane z rozwojem terenów zielonych, w tym uczy mieszkańców jak pozyskiwać fundusze z zewnątrz.

Projekt złożony przez mieszkańców bloku nr 105 (ul. Popiełuszki) pn. "Eko, zdrowo i filmowo. Pożegnanie wakacji na Radosnej Polance", otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023 (Kierunek: Inicjatywa).

Zobacz WYNIKI