Warsztaty planowania przestrzennego Radosnej Polanki

Warsztaty planowania przestrzennego Radosnej Polanki

W ostatnim dniu sierpnia odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli chętni mieszkańcy dzielnicy Polanka, wyrażając swoją opinie na temat zagospodarowania terenu zielonego zlokalizowanego na starym osiedlu.

W ramach organizowania społecznościowego, wspólnie z trenerkami z Centrum Doradztwa Strategicznego, przybyłej na zebranie społeczności lokalnej udało się nakreślić wspólną wizję, co do wyglądu oraz funkcjonalności obszaru Radosnej Polanki. Na warsztatach byli obecni reprezentanci różnych grup wiekowych. Podczas warsztatów udało się nie tylko usłyszeć głos młodzieży, osób 30+, 40+, 50+ i seniorów, ale również stworzyć ich spójne wyobrażenie co do przyszłości zielonego terenu.

Z raportu po warsztatach wynika, że przestrzeń tego obszaru powinna być otwarta, bez ogrodzenia, naturalnie oświetlona, posiadająca bufor spokoju, podzielona na strefy dostosowane wyglądem i wyposażeniem do różnych grup wiekowych tzn. małych dzieci, starszych dzieci, nastolatków, osób dorosłych, seniorów.

Mieszkańcy ustalili również listę preferencji dotyczących wyposażenia terenu. Tak zwane TOP 5 dla Radosnej Polanki, gdzie 1 oznacza pierwszeństwo:

1. Plac zabaw
  2. Ławki i stoliki