Zajęcia i konkursu organizowane przez PANS w ramach projektu

Wydarzenia w PANS w ramach projektu KROSNO 2024 r.

Planowane wydarzenia realizowane przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Krośnie w ramach przedsięwzięcia „Zdobywaj doświadczenie i umiejętności z KPU w Krośnie” w projekcie „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy= KROSNO” w roku 2024 r.

W ramach przedsięwzięcia „Zdobywaj doświadczenie i umiejętności z KPU w Krośnie” Uczelnia zaplanowała:

1. „Krośnieński turniej e-sportowy o puchar Rektora PANS w Krośnie LEAGUE OF LEGENDS” (zawody e-sportowe) Studenci Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie (z kierunku Informatyka i Studenckich Kół Naukowych: Neo oraz Medialni) organizują kolejną edycję Turnieju e-sportowego. Jest to turniej dla drużyn pięcioosobowych w grę League of Legends z pulą nagród o wartości około 6 000 złotych.

Turniej będzie zorganizowany zgodnie z poniższym harmonogramem:

23.01-08.02 – zapisy
11.02 - Otwarcie Turnieju na ZOOM
12.02-20.02 - Eliminacje zdalne
23.02 - Faza pucharowa – stacjonarnie (ul. Wyspiańskiego 20, 38-400 Krosno – Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie)

Strona Turnieju: e-sport.pans.krosno.pl

2. Olimpiada energetyczna – 15 lutego 2024 r., PANS w Krośnie, ul. Dmochowskiego 12
Olimpiada skierowana jest do uczniów krośnieńskich szkół ponadpodstawowych i odbędzie się w dniu 15 lutego 2024 r. w budynku Państwowej Akademii Nauk Stosowanych Uczelni w Krośnie przy ul. Dmochowskiego 12 w auli 2 (Krosno).
Olimpiada w formie testu będzie obejmować zagadnienia na poziomie szkoły średniej z zakresu energetyki, w tym odnawialnych źródeł energii, mechaniki oraz zagadnienia z szeroko rozumianej techniki. Za zajęcie pięciu pierwszych miejsc przewidziane zostały atrakcyjne nagrody w formie bonów.
W ramach Olimpiady dla Uczestników przewidziany jest poczęstunek oraz wykład naukowy o tematyce związanej z energetyką.

3. POKOJE ZAGADEK pt. „Tajemniczy labirynt” – Konkurs escape room – 16 lutego 2024 r., PANS w Krośnie ul. Dmochowskiego 12
W ramach przedsięwzięcia „Zdobywaj doświadczenie i umiejętności z KPU w Krośnie” organizowany jest Konkurs POKOJE ZAGADEK pt. „Tajemnice uniwersum”. Konkurs jest organizowany dla uczniów krośnieńskich szkół ponadpodstawowych.

Konkurs odbędzie się w dniu 16 lutego 2024 r. w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie przy ul. Dmochowskiego 12 (Krosno). Konkurs jest organizowany dla uczniów krośnieńskich szkół ponadpodstawowych.

Celami Konkursu są:

• rozwijanie logicznego myślenia,
  • rozwijanie umiejętności pracy zespołowej,
  • pobudzenie inteligencji, szybkości działania oraz sprytu,
  • promowanie wiedzy technicznej wśród młodzieży.

Konkurs obejmuje zagadnienia z następujących dziedzin: matematyka, chemia, fizyka, ekonomia, informatyka.

Rozgrywki będą organizowane w 7 pokojach tematycznych:

• Budownictwo
  • Automatyka i robotyka
  • Energetyka
  • Inżynieria środowiska
  • Informatyka
  • Zarządzanie
  • Mechanika i budowa maszyn

W ramach Konkursu POKOJE ZAGADEK dla Uczestników przewidziany jest poczęstunek.

4. KONKURS DLA PRZYSZŁYCH INŻYNIERÓW pod tytułem „INŻYNIER XXI WIEKU” – 21 lutego, PANS w Krośnie, ul. Dmochowskiego 12
W ramach przedsięwzięcia „Zdobywaj doświadczenie i umiejętności z KPU w Krośnie” organizowany KONKURS DLA PRZYSZŁYCH INŻYNIERÓW pod tytułem „INŻYNIER XXI WIEKU”
Konkurs obejmuje zagadnienia na poziomie studiów inżynierskich z zakresu matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz dodatkowo zagadnienia z szeroko rozumianej techniki od historii wynalazków po nowoczesne osiągnięcia w tej dziedzinie.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc przewidziane zostały atrakcyjne nagrody w formie sprzętu elektronicznego.
W ramach Konkursu dla Uczestników przewidziany jest poczęstunek.

logo Norway grands.png [6.05 KB]

Projekt pn. „Kreujemy + Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy = KROSNO” realizowany w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowany w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi 15 328 498,86 PLN. Beneficjentem/ Partnerem Wiodącym jest Miasto Krosno. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców.

Więcej informacji:

Fundusze norweskie reprezentują wkład Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. W ramach funduszy norweskich Norwegia przyczynia się do ograniczenia nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmocnienia relacji dwustronnych z państwami beneficjentami z Europy Środkowej i Południowej, oraz obszaru Morza Bałtyckiego. Norwegia ściśle współpracuje z UE w ramach Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Wraz z pozostałymi darczyńcami, Norwegia przekazała 3,3 miliarda euro w ramach kolejnych programów funduszy w latach 1994–2014. Fundusze norweskie są finansowane wyłącznie przez Norwegię i dostępne w państwach, które przystąpiły do UE po 2003 r. Fundusze norweskie na lata 2014-2021 wynoszą 1,25 miliarda euro. Priorytety na ten okres to:

#1 innowacje, badania naukowe, edukacja, konkurencyjność i godna praca;
#2 integracja społeczna, zatrudnienie młodzieży i ograniczenie ubóstwa;
#3 środowisko, energia, zmiany klimatu i gospodarka niskoemisyjna;
#4 kultura, społeczeństwo obywatelskie, dobre zarządzanie i podstawowe prawa;
#5 sprawiedliwość i sprawy wewnętrzne.