XI Targi Pracy - zdjecie pokazuje wystawców oraz uczestników wydarzenia.

XI Targi Pracy PANS za nami

8 marca 2024 roku w Kampusie Techniczno-Sportowym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie odbyły się XI Targi Pracy, Seminarium branżowe pn. Gospodarka obiegu zamkniętego oraz Akademicki Dzień Nauki.

Targi Pracy są elementem projektu „Kreujemy, Rozwijamy, Ożywiamy, Stymulujemy, Nakreślamy, Odmieniamy = KROSNO”, realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

Targi zorganizowane zostały przez Centrum Technologiczne Inkubator PANS w Krośnie, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Rektor PANS w Krośnie, dr hab. Zbigniew Barabasz, prof. PANS oraz Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki.

Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadziła 46 wystawców i rekordową liczbę uczestników, szacowaną na ponad 2000 osób, w tym absolwentów, studentów PANS w Krośnie, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób poszukujących pracy.

Na targach gościli pracodawcy krajowi, jak i zagraniczni, w tym największe firmy z naszego regionu. Wystawcy reprezentowali branże: elektroniczną, IT, finansową, przemysłową, produkcyjną, gastronomiczną, meblarską, ubezpieczeniową, motoryzacyjną, metalową, ochrony zdrowia i wiele innych.

Uczestnicy targów mieli możliwość pozostawienia swojego CV na wybranych stoiskach wystawienniczych, zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy, praktyk i staży, nawiązania pierwszych kontaktów z potencjalnymi pracodawcami oraz poznania wymagań stawianych kandydatom w procesach rekrutacyjnych.

Mocnym punktem Targów Pracy okazały się warsztaty i szkolenia, prowadzone przez specjalistów oraz ekspertów rynku pracy. O bezpieczeństwie na europejskim rynku pracy opowiedział Wojciech Woś, doradca EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, natomiast Joanna Kwolek, Menedżer HR w Firmie FIXIT S.A. przeprowadziła szkolenie pn. "Przewodnik – Jak zdobyć pierwszą pracę?". Nie mogło również zabraknąć tematyki związanej ze wparciem dla osób młodych, o którym mówiła podczas spotkania Kinga Pyra, doradca zawodowy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Uczelnia, wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, zorganizowała seminarium branżowe pt. "Gospodarka obiegu zamkniętego – wybór czy wymóg?". To cykliczne wydarzenie, nad którym w tym roku patronat merytoryczny objął Krośnieński Holding Komunalny, a partnerami seminarium byli przedstawiciele firm: Nowy Styl, FIXIT S. A., Grupa Azoty S. A. oraz Uniwersytet w Loughborough w Wielkiej Brytanii.

Tematyka seminarium dotyczyła rozwiązań z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego wprowadzanych w wybranych przedsiębiorstwach Podkarpacia i Małopolski. Gospodarka obiegu zamkniętego stanowi jeden z priorytetów polityki gospodarczej Komisji Europejskiej.
Podczas seminarium prelekcje wygłosili: Janusz Fic – Prezes MPGK Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego w Krośnie, Zdzisław Syzdek – Członek Zarządu MPGK Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego w Krośnie, Paweł Mikołajczyk – Sustainable Experience Strategist, FIXIT S.A., Adrianna Kobylak – Specjalista ds. Systemów Zarządzania, Nowy Styl, Jacek Moskal – Kierownik Działu Rozwoju Procesów i Technologii w ramach Centrum Badawczo-Rozwojowego, dr Tomasz Węsierski – Dyrektor Centrum Wdrożeniowego Grupy Azoty S.A., inż. Łukasz Padło –pracownik Grupy Azoty S.A i student kierunku Inżynieria środowiska PANS w Krośnie oraz dr inż. Paweł Nycz – pracownik naukowy Uniwersytetu w Loughborough, Departamentu Systemów i Technologii Energii Odnawialnej (CREST), absolwent kierunku Inżynieria środowiska PWSZ w Krośnie.
Na kierunku inżynieria środowiska studenci mogą wybrać specjalność „gospodarka obiegu zamkniętego”, która w ofercie jest już od 2017 r., a od 2021 r. widnieje jako studia dualne wspólnie z Krośnieńskim Holdingiem Komunalnym.

W seminarium udział wzięli przedstawiciele firm, dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci oraz absolwenci Uczelni.

Logo NG_Rozwój lokalny.jpg

Projekt pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO” realizowany w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowany w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi 15 328 498,86 PLN. Beneficjentem/ Partnerem Wiodącym jest Gmina Miasto Krosno. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców.

www.norwaygrants.pl

www.norwaygrants.org