• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Środa, 23 września 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Bogusława, Tekli

Kontakt

Aktualności

Miasteczko Świętego Mikołaja

02-12-2019 | Dla Mieszkańców | Życie miasta

Plakat - Miasteczko Świętego Mikołaja

Z bycia dzieckiem nigdy się nie wyrasta, dlatego 6 grudnia zapraszamy na krośnieński rynek! Miasteczko Świętego Mikołaja po raz kolejny otwiera swoje podwoje. Zimowe piosenki zaśpiewają wokaliści Studia Piosenki SWING (grupa zaawansowana i początkująca), zapraszając jednocześnie do wspólnego śpiewania dwóch (a może więcej) zimowych utworów. Wokaliści rzucą też wyzwanie najmłodszym, zadając wprost ze sceny mikołajowe zagadki. Mikołaj, o którym plotka głosi, że go nie ma, udowodni, że jednak jest i co więcej JEST w Krośnie. Nikt nie dostanie rózgi, za to każdy będzie miał okazję zostać pochwalonym przez tego wyjątkowego gościa. Zabawa „Pomocnik Mikołaja” - wymagająca skupienia, dobrych humorów i pomysłowości - będzie lekcją kultury, pielęgnowania rodzinnych, ciepłych i wartościowych zachowań oraz okazją do poznania animatorów Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza oraz Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Nie zabraknie też ciepła - od wewnątrz uczestników grzać będą pieczone jabłka i chęć pomagania. Mikołaj z pewnością doceni przyniesione koce oraz suchą karmę dla kotów i psów - w końcu małe serca potrzebują więcej ciepła.
 

 

 

Organizator: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Termin: 6 grudnia 2019, godzina 16.00-19.00
Miejsce: Rynek, Krosno
Wstęp: wolny


PROGRAM
16.00

Koncert „Ding dong spadł już śnieg” (Studio Piosenki Swing)
Wspólne śpiewanie piosenek: „Zima, zima, zima” i „Nasza zima zła”
Koncert „W zimowej szacie” (Studio Piosenki Swing)
17.30
Plenerowy spektakl „Cyrk Świętego Mikołaja” (Grupa Locomotora)
16.00-19.00
 

Zabawa Pomocnik Mikołaja (wspólne działania Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza i Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej)
Akcja „Małe serca potrzebują więcej serca” (podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka koców i suchej karmy dla psów i kotów
Ognisko na płycie rynku (wspólne pieczenie jabłek)
 

 

Plakat - Miasteczko Świętego Mikołaja

 


Studio Piosenki SWING
Od lat wokaliści zachwycają  publiczność (nie tylko krośnieńską). Z wydarzeniem Miasteczko Świętego Mikołaja związaniu od początku - każdego roku witają Mikołaja i radują zimowymi piosenkami uczestników imprezy. W tym roku dołączy do nich grupa początkująca, zapraszając jednocześnie do wspólnego śpiewania dwóch (lub więcej) piosenek: „Zima, zima, zima” i „Nasza zima zła”.
Instruktorki: Lucyna Durał (grupa zaawansowana), Sabina Patla (grupa początkująca)

 


Grupa Locomotora
Jesteśmy treścią każdego wydarzenia - tak mówią o sobie i swoich działaniach członkowie grupy Locomotora. Co to oznacza w praktyce? Tu nie ma szablonu. Artyści mają realny wpływ na to, co się dzieje na scenie, a każdy z widzów… też może wziąć udział w zabawie. Stąd motywem przewodnim każdego spektaklu LOCOMOTORY jest coś więcej niż chęć prezentacji „kolejnego nudnego przedstawienia” - ale człowiek i jego pasja. Ze swoimi występami przez ostatnie 15 lat zwiedzili praktycznie całą Polskę. Występowali też w kilku krajach europejskich oraz w bardziej egzotycznych lokalizacjach, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman czy też Arabia Saudyjska. Zespół tworzą profesjonaliści w swoich dziedzinach: cyrkowcy, szczudlarze, tancerze, performerzy, aktorzy, ale przede wszystkim ludzie z wyjątkową pasją, jaką jest sztuka. Zaangażowanie i pasja artystów gwarantują fenomenalne pokazy oraz uśmiech na twarzach widzów. A to jest dla nich najważniejsze.
 

 

 


„Cyrk Świętego Mikołaja”
Przenieś się wraz z naszymi elfami i Świętym Mikołajem do magicznej krainy, gdzie elfy to świetni akrobaci i żonglerzy, a Mikołaj jeździ na monocyklu. Doskonała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Spektakl na kanwie prostej fabuły show/pokazu w klimatach teatru ulicznego i pokazu cyrkowego. Całość ma wesoły charakter.

 


Zabawa „Pomocnik Mikołaja” - instrukcja


Krok 1
Znajdź biuro organizacyjne. Tam odbierzesz instrukcje i pakiet pocztówek, będących jednocześnie kartami na pieczątki.


Krok 2
Odnajdź sześć stanowisk i zmierz się z zadaniami przygotowanymi przez Mikołaja, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza i Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Każde ze stanowisk zobaczysz z daleka. Zdobądź wszystkie sprawności (i pieczątki) - nie zapomnij poprosić rodziców, opiekunów i przyjaciół o pomoc. To rodzinna zabawa! Każde ze stanowisk to inna sprawność - dowiesz się, jak być kulturalnym wobec innych, rodzinnym, opiekuńczym czy zawsze uśmiechniętym.


Krok 3
Wróć z kartą do biura organizacyjnego, pochwal się zdobytymi sprawnościami i odbierz drobny upominek. Nie zapomnij, że jesteś Pomocnikiem Mikołaja - teraz musisz być grzeczny przez cały nadchodzący 2020 rok!

 


Akcja „Małe serca potrzebują więcej serca”
Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka koców i suchej karmy dla psów i kotów (koce i karma zostaną przekazane najbardziej potrzebującym schroniskom/przytuliskom). To jedno z wielu działań, które planujemy podjąć z myślą o zwierzaczkach potrzebujących ciepła, szczególnie zimą. Karma i koce to dopiero początek! W końcu kultura najmocniej grzeje od środka - bądźcie zatem bardzo kulturalni!
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • Wystawa: „Andy Warhol’s life and death”

  Termin: 2020-09-23
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4 więcej
 •  
 • DKF 16 mm - DOLINA BOGÓW

  Termin: 2020-09-24
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • TEATR PIASKU TETIANY GALITSYNY „KRÓLOWA ŚNIEGU”

  Termin: 2020-09-25
  Miejsce: RCKP, sala widowiskowa, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • Dni Otwarte funduszy Europejskich w Etnocentrum

  Termin: 2020-09-25
  Miejsce: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej więcej
 •  
 • „Rośliny święcone w Dniu Matki Boskiej Zielnej i w Oktawę Bożego Ciała w Polsce” - otwarcie wystawy fotografii

  Termin: 2020-09-25
  Miejsce: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej