• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Wtorek, 26 stycznia 2021, dzisiaj świętujemy imieniny: Tytusa, Tymoteusza

Dla Mieszkańców

Kontakt

dr Tomasz Soliński

 

Urodzony 15 sierpnia 1975 r. w Krośnie, żona Agnieszka, syn Ludwik.

 

Wykształcenie
Doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii, absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2007), absolwent studiów magisterskich na Wydziale Ekonomicznym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (2003), absolwent podyplomowych studiów pedagogicznych na Wydziale Zarządzania i Marketingu Politechniki Rzeszowskiej (2007).

 


Doświadczenie
Adiunkt w Katedrze Mikroekonomii w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Instytutu Gospodarki WSIiZ (2008-2012), Społeczny doradca Prezydenta Miasta Krosna (2011-2012); Dyrektor Agencji Kreatywnej Multikreacja (2011-2012), Ekspert Centrum Badań i Analiz Społeczno-Gospodarczych Klasteringu; Prezes Zarządu Stowarzyszenia Innowacyjny Klaster Zdrowie i Turystyka, Pełnomocnik Rektora WSIiZ ds. Współpracy Instytucjonalnej (2009-2011); Pełnomocnik WSIiZ ds. kontaktów z Radą Gospodarczą oraz Przedsiębiorcami ,,UJ”; Dyrektor Biura Klastra Innowacyjny Klaster Zdrowie i Turystyka (2010-2012); Kierownik ds. komunikacji społecznej NBK (2009-2010), Asystent Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (2007-2008); Kierownik ds. komunikacji społecznej w ,,Podkarpacki Monitoring Rynku Pracy i Edukacji", Kierownik ds. szkoleń i doradztwa w EQUAL ,,System przeciwdziałania powstawaniu bezrobocia na terenach słabo zurbanizowanych", Członek Grupy Roboczej ds. koordynacji i komplementarności w ramach Komitetu Koordynacyjnego Narodowe Strategiczne Ramy Odniesienia (NSRO) na lata 2007-2013 w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego (MRR), Członek podgrupy roboczej NSRO ds. innowacyjności i przedsiębiorczości oraz podgrupy ds. rozwoju regionalnego w MRR. Posiada uprawnienia do pełnienia funkcji członka rad nadzorczych w spółkach skarbu państwa. Ekspert – wykładowca w projektach PARP, Asesor w projektach UE (POIG). Wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie na studiach podyplomowych z zakresu: zarządzania menadżerskiego, zarządzania projektami, marketingu w sieci i public relations. Ukończył wiele kursów i szkoleń potwierdzonych certyfikatami, m.in. ,,Konsultant funduszy europejskich” - KFE Instytut Konsultantów Europejskich Warszawa, ,,Project Management Institute (PMI)” - Ośrodek Treningu i Doradztwa Kierowniczego Gdańsk.
Ekspert – wykładowca w projektach PARP, Asesor PO KL w PARP, recenzent wniosków PO IG. Członek Stowarzyszeń branżowych, Członek Honorowy Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczeń Społecznych. Ekspert – trener w Stowarzyszeniu Promocji Przedsiębiorczości w projekcie: ,,Nowoczesny Urzędnik POKL” (2009-2011). Certyfikowany trener i doradca (Szkoły: Matrik, Wyg International) – 12 lat doświadczenia i ponad 2000 godzin szkoleń kadry zarządzającej, pracowników jednostek samorządowych, instytucji publicznych oraz przedsiębiorstw w zakresie m.in. zarządzania strategicznego, marketingu, komplementarności i koordynacji, public relations, rozwoju turystyki. Doradca zarządów przedsiębiorstw i jednostek samorządowych w zakresie rozwoju, marketingu strategicznego, terytorialnego, komunikacji społecznej.  Autor strategii rozwoju jednostek samorządu terytorialnego, strategii rozwoju przedsiębiorstw, projektów badawczych z zakresu rozwoju, innowacji, marketingu, klastrów, PR. Prelegent na konferencjach krajowych oraz międzynarodowych, autor i współautor kilkudziesięciu publikacji z zakresu zarządzania i ekonomii. Współredaktor naukowy 14 publikacji książkowych. Współautor Economic Monitor Polish Market. Współpracownik magazynu ekonomicznego Polish Market, magazynu ekonomicznego Home&Market, Gazety Samorządu i Administracji INFOR, Portfel.pl. Wyróżniony statuetką ,,Komentator Gazety Wyborczej 2008”. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za działalność rozwojową, naukową przez Rektora i Kanclerza Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • ZIMOWA BIESIADA POETYCKA W ODCINKACH

  Termin: 2021-01-28
  Miejsce: ONLINE więcej
 •  
 • KONCERT NOWOROCZNY „ŚWIĄTECZNE WSPOMNIENIA” STUDIO PIOSENKI SWING

  Termin: 2021-01-30
  Miejsce: transmisja na żywo więcej
 •  
 • Z PUNKTU WIDZENIA: SPOTKANIA Z FOTOGRAFAMI [ONLINE]

  Termin: 2021-02-04
  Miejsce: online więcej
 •  
 • ZIMOWA BIESIADA POETYCKA W ODCINKACH

  Termin: 2021-02-11
  Miejsce: ONLINE więcej
 •  
 • ZIMOWA BIESIADA POETYCKA W ODCINKACH

  Termin: 2021-02-25
  Miejsce: online więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej