• |
A A A
  • Deutsch
  • English
Sobota, 17 kwietnia 2021, dzisiaj świętujemy imieniny: Roberta, Rudolfa

Dla Mieszkańców

Kontakt

Dom Dziecka

Dom Dziecka im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego Krośnie

 

38 – 400 Krosno, ul. Grodzka 2, tel. 013 432 00 39,   013 420 24 41

Dyrektor s. mgr Agnieszka Mazurek

 

Dom Dziecka im. Ks. Z. Gorazdowskiego prowadzony jest nieprzerwanie od 1899 roku przez Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa w Krośnie. Placówka mieści się w zabytkowym budynku, liczącym ponad sto lat. Dzieci zamieszkują 2, 3, 4- osobowe pokoje, mają do dyspozycji pokoje do wypoczynku z aneksami kuchennymi, a także kawiarenkę, salę teatralną, salę zajęciową, gabinet psychologiczno-pedagogiczny, pokój gościnny, kącik sportowy, plac zabaw oraz boisko sportowe.
 


 Dom Dziecka jest katolicką, niepubliczną placówką opiekuńczo – wychowawczą typu socjalizacyjnego, realizującą program wychowawczy oparty o zasady chrześcijańskie. Placówka przeznaczona jest dla 30 dzieci w wieku od 10 lat do usamodzielnienia lub do ukończenia 25 roku życia - pod warunkiem kontynuowania nauki. Dom Dziecka zapewnia całodobową opiekę i wychowanie dzieciom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej.


 Celem Domu Dziecka jest wszechstronne wychowanie i tworzenie optymalnych dla prawidłowego rozwoju wychowanków warunków opiekuńczo – wychowawczych, religijnych, zdrowotnych i materialnych mające w efekcie dobrze przygotować wychowanków do samodzielnego życia w środowisku. Wychowanie odbywa się w atmosferze szacunku, miłości i zrozumienia, potrzebnej tym, którzy zostali wyrwani ze swych naturalnych rodzin, ze względu na dysfunkcje w tych środowiskach. Dając wychowankom poczucie bezpieczeństwa, wychowawcy pomagają im w zdobyciu wiedzy i wykształcenia, uczą podstawowych czynności koniecznych w dalszym życiu, takich jak: utrzymywanie porządku i higieny wokół siebie, obsługa sprzętów gospodarstwa domowego, nabywanie umiejętności gotowania, nabywania umiejętności załatwiania spraw urzędowych. Uczymy ich więc samodzielności przygotowującej do dorosłego życia, by mogli sami w pełni funkcjonować w społeczeństwie.


Do placówki przyjmowane są dzieci kierowane przez powiat właściwy ze względu na miejsce zamieszkania dziecka. Skierowanie do Domu Dziecka wydaje centrum pomocy rodzinie. Podstawą skierowania do Domu Dziecka jest orzeczenie sądu o umieszczeniu dziecka w placówce opiekuńczo – wychowawczej albo wniosek rodziców lub opiekunów prawnych o umieszczenie dziecka w tutejszej placówce.
 

Jesteśmy na:

 

Multimedia

  •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

  •  
  • "DWOJE NA HUŚTAWCE" spektakl przeniesiony z 14_IX_2020

    Termin: 2021-05-14
    Miejsce: RCKP więcej
  •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej