Zasady segregacji odpadów

Odpady segregujemy do kolorowych worków:

  • niebieskich – przeznaczone do zbierania papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i z tektury,
  • zielonych - przeznaczone do zbierania szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła,
  • żółtych - do zbierania frakcji metali i tworzyw sztucznych, opakowań z metali, z tworzyw sztucznych, oraz odpady wielomateriałowe.
Jak poprawnie segregować:

Promując ideę recyklingu oraz selektywną zbiórkę odpadów komunalnych został przygotowany internetowy "Poradnik poprawnej segregacji odpadów komunalnych."

ePoradnik poprawnej segregacji odpadów komunalnych to doskonała ściągawka dla tych, którzy chcą być „eko” i chcą rozwiać swoje wątpliwości dotyczące prawidłowej segregacji. ePoradnik promuje standardy segregacji oraz wskazuje najczęstsze błędy segregacji i korzyści wynikające z recyklingu. Opracowanie graficzne i kolorystyczne ePoradnika nawiązuje do zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych prowadzonej w oparciu o 5 frakcji, którym zostały przypisane konkretne kolory worków i pojemników.

Atutem ePoradnika poprawnej segregacji odpadów komunalnych jest różnorodność zawartych w nim informacji. Są w nim m.in.: ciekawostki dotyczące recyklingu, odzysku surowców i ich ponownego wykorzystania oraz informacje – gdzie wydawane są dodatkowe worki na odpady selektywnie zbierane, dodatkowe kody kreskowe na te worki, a także harmonogram pracy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Białobrzeskiej w Krośnie. Co ważne? Pada w nim odpowiedź na pytanie – Dlaczego segregacja jest ważna?

Pamiętajmy! Recykling zaczyna się w naszych domach, a segregowanie odpadów jest łatwe i ma sens.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie