Niepubliczne Przedszkole "STOKROTKA"

Adres: ul. hetm. S. Żółkiewskiego 9, 38-400 Krosno
Telefon: 609 007 181 lub 531 849 155
e-mail: kontakt.przedszkolestokrotka@gmail.com
Dyrektor: Elżbieta Kempa
www: przedszkolestokrotka.eu
O placówce:

Niepubliczne Przedszkole "Stokrotka" to nieduże, przytulne, a jednocześnie nowoczesne, kreatywne i dynamicznie rozwijające się przedszkole.

Co jest dla nas ważne?

W naszym Przedszkolu panuje rodzinna, pełna ciepła i opiekuńczości atmosfera, w której każde dziecko jest traktowane indywidualnie. Stworzone warunki pomogą dzieciom szybko i bez stresu zaadoptować się w nowym otoczeniu i przez cały czas czuć się bezpiecznie. Metody pracy są dostosowane do indywidualnego tempa rozwoju dziecka, jego zainteresowań i predyspozycji. Zapewniamy dzieciom wszechstronny rozwój w atmosferze szacunku, akceptacji i bezpieczeństwa. Uczymy dzieci wrażliwości na drugiego człowieka, wiary we własne siły, umiejętności współżycia z ludźmi i w zgodzie z naturą.

Grupy przedszkolne:

Proponujemy nieduże grupy, liczące ok. 15-20 przedszkolaków. Zależy nam na zapewnieniu dzieciom bliskiego, indywidualnego kontaktu z nauczycielem. Chcemy obudzić w dzieciach poczucie współzależności i opiekuńczości wobec siebie. Dzięki grupom częściowo różnowiekowym, dzieci przebywają w naturalnym środowisku, zróżnicowanym. U nas jak w dużej rodzinie dzieci zastępują sobie rodzeństwo, ucząc się pomagać sobie nawzajem, bawiąc się i dzieląc różnymi doświadczeniami. Nowo przyjęte dzieci widząc spokój i szczęście „starszych” przedszkolaków szybciej się adoptują.

Obecnie dzieci bawią się i uczą w pięciu grupach:

 • Jagódki – 6 latki
 • Kaczuszki – 5 latki
 • Myszki – 4 latki
 • Stokrotki – 3 latki
 • Kotki – 2,5 latki

Nad każdą grupą czuwa dwóch wykwalifikowanych nauczycieli, którzy troszczą się o swoich wychowanków, starając się dostosować do potrzeb każdego malucha. Wychowawcy są w stałym kontakcie z rodzicami, co gwarantuje spójne działania wychowawcze domu i przedszkola. Jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i rodziców.

Baza przedszkola:
Nasza placówka mieści się w nowym budynku 3 kondygnacyjnym, zlokalizowanym w spokojnej spacerowej dzielnicy Krosna (Zawodzie), tuż obok pięknego parku. Wszystkie pomieszczenia przedszkola są przestronne i jasne, wyposażone w atestowane sprzęty i mebelki zapewniające dzieciom bezpieczeństwo i wygodę. Dzieci mają do dyspozycji 4 przytulne, kolorowe sale, w których mogą bawić się, uczyć i rozwijać swoje zainteresowania. Ubranka i buciki zewnętrzne przechowujemy w szatni, gdzie każdy maluch posiada swoją własną szafeczkę. Łazienki są przestronne, wyposażone w toalety i umywalki dostosowane do wzrostu dzieci. Przedszkolaki mają również do dyspozycji ogródek przedszkolny i duży taras wyposażone w bezpieczne sprzęty i zabawki ogrodowe tj.: huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice.

Organizacja przedszkola:
Niepubliczne Przedszkole „Stokrotka” prowadzi zapisy dzieci w trybie ciągłym, aż do wyczerpania wolnych miejsc. Placówka jest czynna codziennie, w godzinach od 6.30 do 18.00. Pracujemy również podczas ferii i wakacji. Zapewniamy dzieciom cztery smaczne posiłki: śniadanie, obiad (zupa, drugie danie, kompot), podwieczorek i kolację, w razie potrzeby dostosowane do indywidualnej diety dziecka.

Edukacja i zajęcia dodatkowe
Praca wychowawczo-dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest na podstawie zatwierdzonych przez MEN programów edukacji przedszkolnej. W placówce realizujemy Roczne Przygotowanie Przedszkolne (Zerówka), rzetelnie przygotowując dzieci 6 - letnie do podjęcia nauki w Szkole Podstawowej.

Organizujemy wiele, różnorodnych zajęć dodatkowych, umożliwiając naszym podopiecznym rozwijanie zainteresowań i pasji. Należą do nich:

 • język angielski
 • gimnastyka korekcyjna
 • logopedia
 • rytmika
 • religia
 • taniec towarzyski i nowoczesny
 • muzyka
 • karate

Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna
W naszej placówce zapewniamy pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci z trudnościami i niepełnosprawnościami. Realizujemy Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka oraz Kształcenie Specjalne zgodnie z zaleceniami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Współpracujemy z gronem wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Zapewniamy: terapię psychologiczną, logopedyczną, audiologiczną, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, rehabilitację ruchową, terapię ręki i inne.

Ponadto:

 • Organizujemy liczne imprezy okolicznościowe m.in.: Pasowanie na Przedszkolaka, Andrzejki, Wigilia, Bal Karnawałowy, Dzień Babci i Dziadzia, Dzień Rodziny.
 • Umożliwiamy świętowanie w przedszkolu urodzin wraz z całą grupą rówieśników.
 • Zapraszamy do przedszkola różnych ciekawych ludzi takich jak: policjant, stomatolog, pielęgniarka, leśnik, ratownik medyczny.
 • Wychodzimy na różnego rodzaju wycieczki krajoznawcze, zwiedzając nowe, ciekawe miejsca.
 • Prowadzimy różnorodne obserwacje przyrodnicze, zakładamy własne hodowle.
 • Rozwijamy zainteresowanie kulturą i sztuką organizując wyjścia do teatru i muzeów oraz zapraszając „wędrowne teatrzyki” dla dzieci do przedszkola.
 • Bierzemy udział w licznych konkursach i zawodach międzyprzedszkolnych (recytatorskich, tanecznych, plastycznych, sportowych itp.).

W Niepublicznym Przedszkolu „Stokrotka” nikt się nie nudzi i nie jest samotny. Państwa Skarby znajdą u nas ciepło, życzliwość i troskę, dzięki której będą mogły harmonijnie rozwijać się, uczyć i zdobywać nowe doświadczenia.

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie