PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 1 w Miejskim Zespole Szkół Nr 7

 

Adres: ul. Bohaterów Westerplatte 24, 38-400 Krosno
Telefon: 0-13 43-237-53
e-mail: pm1@op.pl
Organ prowadzący: Miasto Krosno
Dyrektor: Elżbieta Wilk
O przedszkolu...:

"Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

                                                      Janusz Korczak

Przedszkole Miejskie Nr 1 od roku szkolnego 2022/23 będzie się mieściło w jednopoziomowym, pozbawionym barier architektonicznych, usytuowanym na osiedlu Ks. Br. Markiewicza budynku, z dala od ruchliwych ciągów komunikacyjnych, w miejscu sprzyjającym spacerom, umożliwiającym kontakt dziecka z naturą. Nowo wybudowany nowoczesny obiekt spełni obowiązujące wymogi bezpieczeństwa i estetyki, a jego architektura będzie przyjazna dzieciom i rodzicom, łącząc w sobie przytulność z przestronnością, umożliwi swobodny codzienny kontakt rodziców z nauczycielami.

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 1 w Miejskim Zespole Szkół Nr 7 - zdjęcie w treści

Oprócz bezpłatnej realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego w godz.od 8.00-13.00 placówka realizuje programy autorskie rozwijające zainteresowania i talenty maluchów.

Dzieci korzystają z przestronnych, bajecznie kolorowych, wyposażonych w zabawki i pomoce dydaktyczne sal zabaw z dostępem do łazienki.
Dzieci mają zapewnione trzy zdrowe posiłki przygotowywane we własnej kuchni przedszkolnej: śniadanie o 8.45, obiad o 12.00, podwieczorek o 14.30.
Przedszkole posiada w pełni kompetentną kadrę pedagogiczną i oddany dzieciom personel obsługowy.

Nasze przedszkole jest małą placówką, co pozwala nam stworzyć rodzinną, kameralną atmosferę, nikt z naszych przedszkolaków nie jest anonimowy, nikt nie czuje się samotny czy opuszczony, bo najważniejszym priorytetem naszej pracy jest Dobro Dziecka i jego poczucie bezpieczeństwa. Oferta edukacyjna przedszkola jest bardzo bogata. Ogromny nacisk kładzie się na szeroko pojęte wychowania zdrowotne i ekologię (posiadamy Wojewódzki Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie , Przedszkola w ruchu, a także certyfikaty Akademii Zdrowego Przedszkolaka, Dzieciństwo bez próchnicy, Mamo, tato wolę wodę, Zdrowo jem, więcej wiem), tworzenie klimatu bezpieczeństwa i akceptacji, wyrównywania deficytów, zajęcia rytmiczno-ruchowe i naukę j. angielskiego.

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 1 w Miejskim Zespole Szkół Nr 7 - zdjęcie w treści nr 1

Przedszkolaki uczestniczą w licznych konkursach o tematyce zdrowotnej, recytatorskich, plastycznych, muzycznych, olimpiadach sportowych, wycieczkach autokarowych, przedstawieniach teatralnych. Oprócz tradycyjnych metod nauczania i wychowania stosuje się alternatywne metody rozwijające aktywność i ekspresję ruchową dziecka (gimnastykę rytmiczną A. M. Kniessów, W. Sherborne, K. Orfa. R. Labana, Tulima, Storyline).

 PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 1 w Miejskim Zespole Szkół Nr 7 - zdjęcie w treści nr 2

Ze szczególną troską tworzy się klimat bezpieczeństwa i akceptacji, jako punkt wyjścia do prawidłowego rozwoju emocjonalnego dziecka. Zdrowie psychiczne wychowanków kształtuje się korzystając z najnowszej wiedzy o inteligencji emocjonalnej, a dla optymalnego zintegrowania pracy ciała i mózgu stosuje się ćwiczenia Gimnastyki Mózgu G.i P. Denissonów. Tradycją przedszkola jest wychowanie w poszanowaniu uniwersalnych wartości przy równoczesnym uznawaniu odmienności światopoglądowej. Rodzice i dzieci postrzegani są jako współpartnerzy procesu dydaktyczno-wychowawczego. W ciągu ponad 40 lat istnienia przedszkole wypracowało własną niepowtarzalna atmosferę miłości i poszanowania praw dziecka, tradycję organizacji imprez i uroczystości przedszkolnych z udziałem rodziców i środowiska.

Nasze przedszkole organizuje imprezy integrujące dziecko z rodziną i społecznością lokalną:

 • Dzień Babci i Dziadka,
 • Dzień Mamy i Taty,
 • Pasowanie na starszaka,
 • Dzień Dziecka,
 • Dzień Andrzejkowych Wróżb,
 • Spotkanie z Mikołajem,
 • Bal karnawałowy,
 • Powitanie wiosny,
 • Dzień Ziemi,
 • Międzyprzedszkolny Przegląd Jasełek,
 • Sportowa Integracyjna Olimpiada dla przedszkolaków,
 • Dzień Służby Zdrowia,
 • Konkursy recytatorskie,
 • Konkursy piosenki,
 • Konkursy tańca,
 • pikniki integracyjne z Rodzicami,
 • spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów,
 • atrakcyjne wycieczki,
 • teatrzyki w wykonaniu profesjonalnych aktorów.

Niezmiennie od lat przedszkole umożliwia wychowankom osiągniecie dojrzałości szkolnej (stosuje się alternatywną metodę odimiennej nauki czytania wg. I Majchrzak) a także wszechstronny rozwój, co znajduje swój wyraz w osiągnięciach artystycznych przedszkolaków z "Jedynki".


Dla wyrównywania różnorodnych deficytów prowadzi się z dziećmi indywidualną pracę kompensacyjną, ćwiczenia mowy z logopedą, gimnastykę korekcyjną i ogólnorozwojową. Rozwojowi dzieci służą również zajęcia z języka angielskiego.

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 1 w Miejskim Zespole Szkół Nr 7 - zdjęcie w treści nr 3

 

 

Nasza "Jedynka " jest przedszkolem godnym wyboru. Dzieciom oferuje się atrakcyjne i skuteczne formy edukacji a Rodzicom - komfort płynący z przekonania , że oddają swoje " Skarby" we właściwe, troskliwe ręce.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie