PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 2 im. "Króla Maciusia Pierwszego" w Miejskim Zespole Szkół Nr 1

Adres: ul. J. i S. Magurów 1, 38 - 400 Krosno
Telefon: 13 43-214-50
e-mail: mzs1@interia.pl
www: mzsnr1-krosno.pl
Organ prowadzący: Miasto Krosno
Dyrektor: Gabriela Wróbel
O przedszkolu...:

Nauka stanie się tu najlepszą zabawą, a każda zabawa – beztroską nauką


Król Maciuś Pierwszy zaprasza do swojego królestwa, czyli do Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Krośnie, które mieści się w budynku przy ulicy J. i S. Magurów 1 – w samym centrum osiedla. Do dyspozycji przedszkola oddano cały parter, który został oddzielony od pozostałej części - w której znajduje się Szkoła Podstawowa Nr 10 w Krośnie - przebudowany i dostosowany do potrzeb najmłodszych dzieci. W pobliżu przedszkola jest żłobek. Dla rodziców to duże ułatwienie, gdyż mogą zostawić starsze i młodsze dzieci prawie w jednym miejscu. Na Państwa pociechy czekają piękne, przestronne i słoneczne sale, nowe zabawki oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny na miarę XXI wieku. Interaktywny „Magiczny dywan” pozwoli odbywać wirtualne spacery po lesie, łące, słuchać szumu morza, deszczu, poświstów wiatru, chodzić w sali po szeleszczących liściach, skakać po kamyczkach zanurzonych w górskim potoku… Kolorowe place zabaw, liczne huśtawki, tory przeszkód i dwa boiska zachęcają do codziennych zabaw na świeżym powietrzu.

Najważniejszym celem jest bezpieczeństwo dzieci, ich prawidłowy rozwój, wszechstronne wychowanie i przygotowanie do szkoły. Staramy się zapewnić naszym wychowankom pogodne, pełne radości i zabaw dzieciństwo połączone z beztroską nauką, która staje się przyjemnością.

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 2 im.

Zmierzamy do tego, aby mały człowiek wyrósł na aktywnego mieszkańca Ziemi. Zostaliśmy uhonorowani ogólnopolskimi certyfikatami: „Bezpieczne przedszkole” i „Przedszkole młodych patriotów”. Realizujemy liczne projekty edukacyjne, np.: „Czyste powietrze wokół nas”, „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Mamo, tato, wolę wodę”. Uczestniczymy w licznych programach, m. in.: „Cała Polska czyta dzieciom", „Starszy kolego – wiem, że nie muszę się Ciebie bać", „Dzień Dobrego Słowa", „Sprzątanie Świata", „Dzień Ziemi", „Moje miasto bez elektrośmieci", „Moje dziecko idzie do szkoły". Uczymy ekologii i empatii  poprzez udział w wielu akcjach ekologicznych i zbiórkach charytatywnych. Przykładem może być Zbiórka pluszowych maskotek dla małych pacjentów szpitala, Wielka Zbiórka Książek, Góra Grosza, Pola Nadziei, „Odzyskaj - Korzystaj", itd. Dostrzegając u dzieci chęć twórczego działania i duże zainteresowanie światem, stworzyliśmy innowację „Twórcze przedszkole – twórcze dzieci”. Daje ona możliwość rozwijania zainteresowań naszych wychowanków. Zgodnie z teorią inteligencji wielorakiej staraliśmy się stworzyć jak najlepsze warunki do realizacji marzeń i pomysłów dzieci. 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 2 im.

 

Tworzymy warunki do rozwijania dziecięcej kreatywności i uzdolnień. Wspomagamy i ukierunkowujemy indywidualny rozwój dziecka. Robimy wszystko, by w tym miejscu dzieci odkrywały swoje pasje i talenty. Proponujemy bogatą ofertę bezpłatnych zajęć rozwijających zainteresowania:

 • kółko literacko – logopedyczne „Sprawna buźka – rymowanki i wierszyki dla każdego”,
 • kółko logopedyczne „Ładnie mówię”,
 • kółko plastyczne „Kolorowe kredki”,
 • zajęcia teatralne „Pacynka”,
 • kółko ogólnorozwojowe „Twórcze sylabki”,
 • kółko plastyczne "Wesoły zakątek artysty"
 • zuchy – Gromada Zuchowa „Kwiatowa rodzina”.
  oraz płatne:
 • zajęcia taneczne „Mała Gracja”,
 • zajęcia ruchowe „Sprawny Przedszkolak”.

 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 2 im.

 

Pielęgnujemy nasze przedszkolne tradycje. W placówce często odbywają się przedstawienia teatralne, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki poza teren przedszkola, w trakcie których dzieci obcują z przyrodą i poznają najbliższą okolicę. Systematycznie współpracujemy ze środowiskiem lokalnym i różnymi instytucjami, tzn.: Szkołą Podstawową Nr 10, Państwową Strażą Pożarną, Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, Policją, przychodnią lekarską, biblioteką. W naszym przedszkolu organizujemy mini wernisaże, bale, festyny, które cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i ich rodziców. Uroczyście obchodzimy Święto Niepodległości, Wigilię, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Ojca, Sportu. Tradycją stały się „Dni Otwarte", kiedy każde dziecko wraz z rodzicami może przyjść i pobawić się w naszym przedszkolu. Są również „Dni inne niż wszystkie" - w czasie których  nauczyciele proponują  przedszkolakom zajęcia wynikające z ich pasji: gry logiczne, łamańce językowe, zajęcia techniczne, plastyczne, muzyczne, sportowe - na dużej sali gimnastycznej, itp. 

 

Nasze przedszkole dba o swoich wychowanków. Dzieci mają zagwarantowaną opiekę logopedy, terapeuty, pedagoga szkolnego, oligofrenopedagoga, surdopedagoga, specjalisty dla dziecka z autyzmem i w miarę potrzeb dyplomowanej pielęgniarki. Dla najbardziej potrzebujących dzieci organizowane są dodatkowe zajęcia logopedyczne oraz korekcyjno-kompensacyjne. Dysponujemy doskonale wyposażonym gabinetem rehabilitacji. Zajęcia z języka angielskiego, realizowane w ramach podstawy programowej, często odbywają się w profesjonalnej multimedialnej pracowni językowej. Prowadzimy warsztaty dla rodziców oraz systematyczne konsultacje z nauczycielami. Współpracujemy z Miejską Poradnią Psychologiczną- Pedagogiczną w Krośnie, wspierając rodziców w rozwiązywaniu wszelkich indywidualnych  problemów związanych z rozwojem i wychowywaniem dziecka.

 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 2 im.

 

Zdrowa kuchnia. Wszystkie  posiłki przygotowywane są na miejscu, tj. śniadanie, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad z kompotem i podwieczorek. W ciągu dnia na bieżąco dostępna jest woda do picia. Jadłospis opracowywany przez dietetyka uwzględnia zasady Nowej Piramidy Żywieniowej. Posiłki dostosowujemy również do  indywidualnych przypadków alergii pokarmowej.

Szanowni Rodzice, jesteśmy po to, aby wprowadzić dziecko w otaczające go środowisko bliższe i dalsze oraz pomóc mu się w nim odnaleźć. Wspólnie postarajmy się i wspomóżmy harmonijny rozwój dziecka i samodzielne poznawanie świata.

Zapraszamy Państwa do Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Krośnie. Tutaj, w klimacie domu rodzinnego, Wasze pociechy spędzą piękne, niezapomniane chwile.

Informacje na temat bieżących wydarzeń z życia przedszkola można znaleźć na naszej stronie internetowej: mzsnr1-krosno.pl oraz na Facebooku.

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie