PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 3 "Na Zielonym Wzgórzu" w Miejskim Zespole Szkół Nr 8

Adres: ul. Prochownia 4a, 38 - 400 Krosno
Telefon: 13 43-216-05
e-mail: sp8krosno@gmail.com
www: sp8krosno.pl
Organ prowadzący: Miasto Krosno
Dyrektor: Marta Habrat
O przedszkolu:

 

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka

Jan Paweł II

 

Przedszkole Miejskie nr 3 zapoczątkowało swoją działalność we wrześniu 1985 roku. Od roku 1990 mieści się w budynku przy ulicy Prochownia 4 A. Od września 2009 roku funkcjonuje w Miejskim Zespole Szkół nr 8 wraz ze Szkołą Podstawową nr 8.

Przedszkole „Na Zielonym Wzgórzu” położone jest w centrum dzielnicy „Zawodzie”. Jednopiętrowy murowany budynek jest usytuowany na malowniczym wzgórzu wśród zieleni i domów jednorodzinnych. Budynek przedszkola jest funkcjonalny i bezpieczny, dobrze wyposażony w sprzęt dla dzieci, zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt audiowizualny, komputerowy, projektory multimedialne wykorzystywane do zajęć zintegrowanych oraz projekcji filmów na dużym ekranie. Posiadamy własną kuchnię, w której przygotowujemy pyszne i zdrowe domowe jedzenie. Dodatkowo, o każdej porze dnia, dzieci mają do dyspozycji wodę źródlaną. W przedszkolu pracuje sześć oddziałów dla dzieci w wieku 3 – 6 lat. Jeden oddział dzieci 6-letnich znajduje się w Szkole Podstawowej Nr 8.

W tym samym budynku funkcjonuje także oddział Żłobka Miejskiego.

Godziny pracy: 7.00 – 16.30

Atuty naszego przedszkola:

 • zapewniamy dzieciom poczucie bezpieczeństwa,
 • dzieci traktujemy z szacunkiem,
 • zapewniamy indywidualne podejście,
 • dbamy o wszechstronny rozwój dzieci,
 • otaczamy dzieci troskliwą opieką,
 • rodzicom zapewniamy rzetelną informację.

Zajęcia dodatkowe:

 • religii dla 5- i 6- latków,
 • rytmiki,
 • logopedyczne,
 • plastyczne,
 • teatralne,
 • wokalno-taneczne,
 • sportowe.

Od kilku lat wraz z Rodzicami organizujemy dla dzieci spotkania z ciekawymi ludźmi, przybliżając najmłodszym różne profesje. W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" zaproszeni goście czytają dzieciom ulubione bajki. Organizujemy wycieczki w atrakcyjne miejsca  naszego regionu. Dzieci cyklicznie uczestniczą w koncertach i przedstawieniach teatralnych, które często odbywają się na terenie przedszkola. Angażujemy się w lokalne i ogólnopolskie akcje charytatywne. Starszaki oglądają przedstawienia w RCKP i filmy w kinie, a także uczestniczą w lekcjach muzealnych i bibliotecznych. W przedszkolu realizowane są zajęcia ogólnorozwojowe w ramach programu "Aktywny przedszkolak". Dla potrzebujących pomocy logopedycznej lub terapeutycznej organizujemy zajęcia z odpowiednimi specjalistami we współpracy z Miejską Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Krośnie.

Osiągnięcia:
W przedszkolu udało się stworzyć tradycje i obrzędowość:

 • Jasełka pod hasłem „Tobie, Mały Panie” organizowane w okresie Świąt Bożego Narodzenia,
 • imprezy integracyjne z okazji  Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty, Dzień Dziecka oraz Festyn Rodzinny,
 • aktywny udział dzieci w różnego rodzaju konkursach plastycznych, muzycznych, technicznych, teatralnych i sportowych.

Potwierdzają to liczne dyplomy i puchary. Z okazji Dnia Ziemi organizujemy co roku "Marsz Zielonych" ucząc dzieci postaw proekologicznych. Realizujemy ogólnopolskie programy edukacyjne m. in. "Kubusiowi przyjaciele natury", "Mamo, tato, wolę wodę", oraz "Czyste powietrze wokół nas" i "Przedszkolak w świecie dobrych obyczajów". Ponadto realizujemy programy własne opracowane przez nauczycieli. Dla przyjętych dzieci, w ostatnich dniach sierpnia organizujemy DZIEŃ OTWARTY. U nas jest miło i rodzinnie, profesjonalna opieka, wesoła zabawa, bogaty program zajęć edukacyjnych.

Personel:
W przedszkolu pracuje przyjazna dzieciom, wykwalifikowana kadra, która w ramach zewnętrznego i wewnętrznego doskonalenia zawodowego wciąż podnosi swoje kwalifikacje pedagogiczne. Stawiamy na bliską współpracę z Rodzicami, organizując zajęcia otwarte, oraz spotkania integrujące całą społeczność przedszkolną. 

Artykuł - zdjęcie w treści

 

  

 

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie