Przedszkole Terapeutyczne „HOCKI KLOCKI”

Adres: S. Batorego 2e, 38-400 Krosno
Telefon:  796 401 188
www:
Dyrektor:
O nas:

Przedszkole przeznaczone jest dla dzieci od 2,5 do 9 roku życia posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, nauka odbywa się w kameralnych grupach terapeutyczno – przedszkolnych, w których realizowany jest program dydaktyczno – wychowawczy, uwzględniający podstawę programową MEN.

Naszym celem jest intensywna, indywidualna i grupowa praca terapeutyczna już od najmłodszych lat życia dziecka, aby efektywnie wykorzystać okres, w którym dziecko jest szczególnie podatne na terapię. Naszym atutem są kameralne 4 osobowe grupy terapeutyczno – przedszkolne, w których łatwiej rozwijać umiejętności deficytowe i które cechuje indywidualne podejście do każdego dziecka. Szczególny nacisk kładziemy na rozwijanie komunikacji, zachowań społecznych oraz indywidualnych potrzeb i możliwości naszego podopiecznego. Dla każdego dziecka tworzymy indywidualny plan edukacyjno-terapeutyczny (IPET) opracowywany na podstawie kompleksowej diagnozy umiejętności sporządzony przez zespół wykwalifikowanych specjalistów, mający na względzie całościowy rozwój dziecka z wykorzystaniem różnorodnych metod pracy.

Naszym celem jest przygotowanie dziecka do pełnego udziału i funkcjonowania w grupie integracyjnej bądź masowej.

Zapewniamy:

• indywidualne podejście do każdego dziecka,
  • wykwalifikowaną kadrę,
  • nauczanie zgodne z podstawą programową MEN,
  • pracę w kameralnych grupach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb (4 dzieci),
  • codzienne zajęcia terapeutyczne: psycholog, pedagog, neurologopeda, terapia ręki, rehabilitacja, integracja sensoryczna, terapia Biofeedback, elektrostymulacja jamy ustnej (do 26 godzin  wsparcia na tydzień),
  • zajęcia grupowe: dogoterapia, logorytmika, teatrzyki, sensoplastyka, trening smakowy,
  • własny plac zabaw, w pełni wyposażoną salę integracji sensorycznej i rehabilitacji, wysoki poziom wyposażenia sal dydaktycznych i terapeutycznych,
  • nowo powstały budynek, wygodna lokalizacja (centrum miasta).

W naszej placówce realizujemy także wczesne wspomaganie rozwoju dziecka (WWR).