Terapeutyczne Niepubliczne Przedszkole "GUZICZEK" Krosno

Facebook: facebook.com/przedszkoleguziczek
Godziny otwarcia: 7.00 - 17.00
O placówce:

„Jesteśmy po to, aby każde dziecko cieszyło się, że zostało Przedszkolakiem”.

We wrześniu 2015 r. uruchomiliśmy nowy oddział dla wszystkich dzieci w wieku 2,5 – 6 lat. „Guziczek” to nowoczesne terapeutyczne niepubliczne przedszkole, którego misją jest sprostać oczekiwaniom przedszkolaków oraz ich rodziców. Wszystkie dzieci poznają świat poprzez zabawę, dlatego stworzyliśmy miejsce, w którym będą się bawić, uczyć i rozwijać talenty. Pragniemy, aby czas spędzony w naszej placówce przyniósł dzieciom wiele radości, a także stanowił ważny krok w ich rozwoju.

Dogodna lokalizacja
Terapeutyczne Niepubliczne Przedszkole "Guziczek" mieści się w centrum Krosna. Dogodna lokalizacja umożliwia rodzicom szybki dojazd ze wszystkich stron miasta. Posiadamy duży parking. Mimo, że jesteśmy blisko centrum, nasz dworek otoczony jest zielenią. Posiadamy dostęp do przestrzeni zielonych, placu zabaw w parku. Dzieci do swojej dyspozycji mają 2 duże, ciepłe, świetnie wyposażone sale, jadalnię, gabinet do zajęć indywidualnych, logopedycznych itp.

Spokojna adaptacja
Wiemy jak trudno jest podjąć decyzję o posłaniu dziecka do przedszkola. Zapewniamy zajęcia adaptacyjne oraz umożliwiamy rodzicom pobyt w przedszkolu, wraz z dzieckiem.

Przyjazna i ciepła atmosfera
Przedszkole to nie tylko budynek, ładne wyposażenie i zabawki, ale przede wszystkim osoby, które to miejsce tworzą i sprawiają, że jest wyjątkowe. O przyjazną i ciepłą atmosferę dbają „ciocie” oraz twórcy tego miejsca, którzy przez cały czas są do dyspozycji dzieci i rodziców.

Sumienna realizacja programu nauczania
Przedszkole to także miejsce, w którym dzieci uczą się poprzez zabawę.  Organizujemy atrakcyjne zajęcia dydaktyczne przygotowywane zgodnie z obowiązującym programem wychowania przedszkolnego. Dzięki ciekawej formie są one przystępne i interesujące dla każdego dziecka. Praca wychowawcza, dydaktyczna i opiekuńcza opiera się w naszym punkcie przedszkolnym na następujących programach i metodach wspomagających rozwój dziecka:

• program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywność dzieci pod red. M. Kwaśniewska, W. Żaba –Żabińska pt. „Nasze Przedszkole”,
  • elementy „ Metody Dobrego Startu” Marty Bogdanowicz,
  • elementy „ Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
  • pedagogika zabawy,
  • "dziecięca matematyka” Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej,
  • programy aktywności Knillów,
  • metody relaksacyjne.

Zajęcia plastyczne o charakterze rozluźniającym, ćwiczenia oddechowe, trening autogenny A. Schultza Terapeutyczne Niepubliczne Przedszkole "Guziczek" pomaga dzieciom ze spektrum autyzmu i ich rodzinom za darmo.

W naszym przedszkolu dzieci z autyzmem mogą rozwijać się na zajęciach terapeutyczno-edukacyjnych, nie tracąc jednocześnie swojego dzieciństwa. Naszą misją jest intensywna praca terapeutyczna realizowana poprzez prowadzenie terapii indywidualnych oraz szeroki zakres zajęć grupowych. Dla każdego dziecka tworzymy indywidualne plany edukacyjno-terapeutyczne (IPET) opracowywane przez zespół specjalistów, mające na względzie całościowy rozwój dziecka z wykorzystaniem różnorodnych metod pracy. Zajęcia przedszkolne realizujemy uwzględniając podstawę programową wychowania przedszkolnego, zgodną z rozporządzeniem MEN.

Treści dobieramy i dostosowujemy ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych potrzeb rozwojowych dzieci. Realizujemy wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

Smaczne i zdrowe posiłki zapewnia sprawdzony catering.