SZKOŁA PODSTAWOWA nr 12 w Miejskim Zespole Szkół Nr 2

Adres: ul. Wyspiańskiego 20, 38-400 Krosno
Telefon: 13 43-656-07
e-mail: sp12krosno@interia.pl
www: mzsnr2.pl
Organ prowadzący: Miasto Krosno
Dyrektor: Stanisław Urbowicz
O szkole...:

Szkoła Podstawowa Nr 12 w Krośnie jest szkołą ośmioletnią. Wraz z Przedszkolem Miejskim Nr 11 w Krośnie wchodzi w skład Miejskiego Zespołu Szkół Nr 2 w Krośnie. Szkoła znajduje się na osiedlu Turaszówka, z dala od ruchliwych ulic, w spokojnej okolicy. Szkoła posiada dobre warunki lokalowe, a niewielka liczba oddziałów sprzyja przyjaznej atmosferze. Silnym atutem szkoły jest doskonała baza dydaktyczna (sale lekcyjne wyposażone w projektory i tablice multimedialne), sportowa i rekreacyjna . Uczniowie mają do dyspozycji nowoczesną halę sportową, liczne obiekty sportowe (przyszkolny kort do tenisa ziemnego, boisko trawiaste do gry w piłkę nożną, boisko asfaltowe do gier zespołowych) i dwa place zabaw . Ponadto w szkole znajdują się dobrze wyposażone sale, pracownia komputerowa, doskonale, bogato wyposażona biblioteka szkolna, świetlica .

Lekcje odbywają się na jedną zmianę w godz. 8.00 - 14.10.

Świetlica szkolna zapewnia uczniom opiekę w godzinach 6.50 - 7.50 i 11.30 - 16.00 (3 dni), 12.30 - 16.00 (2 dni).

W szkole funkcjonuje gabinet profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej.

W przypadku złego samopoczucia można liczyć na pomoc Maltańskiej Służby Medycznej, która ma swoją siedzibę w szkole.

W stołówce szkolnej uczniowie mogą zjeść bardzo smaczne obiady dwudaniowe.

Szkoła uczestniczy w licznych projektach społeczno-edukacyjnych oraz programach profilaktycznych.

W Szkole Podstawowej Nr 12 w Krośnie organizowanych jest wiele konkursów, zawodów, imprez oraz uroczystości (m.in. pasowanie na ucznia, Dzień Edukacji Narodowej , Andrzejki, Mikołajki, wigilie klasowe, zabawa choinkowa, zabawa Walentynkowa, Dzień Dziecka, Dzień Sportu, powitanie wiosny, organizacja zawodów sportowych, Święto Niepodległości, Święto Konstytucji 3 Maja). Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie uczestniczą w zewnętrznych imprezach, turniejach, konkursach i zawodach.

Bardzo mocnym atutem szkoły jest także praca wychowawcza.W jej ramach uczniowie mają okazję uczestniczyć w wielu imprezach wewnętrznych i zewnętrznych (wycieczki krajoznawczo- turystyczne, wyjścia do kina , teatru, muzeum, wystawy artystyczne, przedstawienia itp.).

Zapewniamy uczniom wszechstronny rozwój oferując bardzo bogatą propozycję kół zainteresowań. Oferta zajęć pozalekcyjnych dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań uczniów. Każdy uczeń będzie mógł skorzystać z atrakcyjnych zajęć pozalekcyjnych w ramach kół zainteresowań: filmowego, gitarowego, fotograficznego, technicznego, językowego, krajoznawczo-turystycznego, teatralnego, sportowego i przedmiotowych

Szczególne osiągnięcia
Szkoła zapewnia wysoki poziom dydaktyczno-wychowawczy potwierdzony corocznie efektami kształcenia. Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Odnoszą sukcesy w konkursach sportowych, plastycznych, artystycznych i krajoznawczo-turystycznych.

Wyróżnia nas
Mocną stroną szkoły jest również doskonała baza dydaktyczna: klasopracownie, 2 sale komputerowe, biblioteka multimedialna, 2 sale multimedialne wyposażone w duży ekran, projektor, kino domowe z ampli tunerem oraz komputery, czytelnia, świetlica. Placówka jest chroniona przez firmę „Aker” i wyposażona w monitoring wizyjny (16 kamer), co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa. W roku szkolnym 2010/2011 szkoła liczy 193 uczniów uczących się w 8 oddziałach. Lekcje odbywają się na jedną zmianę w godz. 8.00-14.20. W szkole funkcjonuje gabinet higieny, uczniowie mogą korzystać ze stołówki oraz sklepiku prowadzonego przez ajenta. Część zajęć z wychowania fizycznego jest realizowana na basenie Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I i II uczestniczą w nauce pływania w ramach zajęć Krosnoludek umie pływać.                                                                                                              

W szkole organizowane są następujące koła zainteresowań: sportowe, komputerowe, edukacyjne, plastyczne, języka angielskiego, języka polskiego, matematyczne, historyczne, muzyczne, teatralne i techniczne. W szkole organizowanych jest wiele konkursów, zawodów, imprez oraz uroczystości (m.in. pasowanie na ucznia, Dzień Edukacji Narodowej, Andrzejki, Mikołajki, wigilie klasowe, zabawa choinkowa, zabawa Walentynkowa, Dzień Dziecka, Dzień Sportu, powitanie wiosny, organizacja zawodów w piłce nożnej oraz unihokeju, konkursy z matematyki, języka angielskiego oraz  historii, Święto Niepodległości, Święto Konstytucji 3 Maja). Każdego roku w trakcie organizowanych w szkole apeli uczniowie wszystkich klas przedstawiają prezentację artystyczną. Co roku wydawane są 2 gazetki dla uczniów („Wesoła Szkoła” oraz „ Szkolny Luz” dla młodszej i starszej grupy wiekowej). Począwszy od klasy czwartej uczniowie mają możliwość zdobycia karty rowerowej. Bardzo mocnym atutem szkoły jest także praca wychowawcza. W jej ramach uczniowie mają okazję uczestniczyć w wielu imprezach wewnętrznych i zewnętrznych (wycieczki krajoznawczo-turystyczne, wyjścia do kina, teatru, muzeum, wystawy artystyczne, przedstawienia itp.). Priorytetem szkoły jest zapewnienie wszystkim uczniom bezpieczeństwa oraz wysokiego poziomu dydaktycznego.

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie