ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA nr 7 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Organ prowadzący: Miasto Krosno
Dyrektor: Katarzyna Bolanowska
O szkole...:

W ramach Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego funkcjonuje Branżowa Szkoła I Stopnia nr 7 – 3 letnia przeznaczona dla uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim. Językiem obowiązkowym jest język niemiecki. Praca dydaktyczno – wychowawcza realizowana jest w oparciu o programy zatwierdzone przez MEN oraz indywidualne programy nauczania opracowane dla każdego ucznia z poszczególnych przedmiotów:

• zapewniamy i organizujemy praktyki uczniowskie,
  • oferujemy możliwość zakwaterowania i bezpłatne miejsce w internacie,
  • pomagamy rodzicom i opiekunom w pozyskaniu dofinansowania do wyżywienia oraz zwrotu kosztów dojazdu dziecka do szkoły,
  • zatrudniamy wysokokwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli i wychowawców,
  • uczniowie mogą korzystać z  nowoczesnych pracowni komputerowych, centrum multimedialnego oraz doskonale wyposażonych w sprzęt i pomoce dydaktyczne pracowni szkolnych.

Kierunki kształcenia zawodowego:

• ślusarz,
  • kucharz małej gastronomii,
  • krawiec,

Oferujemy zajęcia  z zakresu:

• terapii  pedagogicznej psychologicznej,
  • terapii integracji sensorycznej,
  • gimnastyki korekcyjnej,
  • logopedii i neurologopedii,
  • zajęć dydaktyczno-wyrównawczych,
  • zajęć korekcyjno – kompensacyjnych i innych (w zależności od potrzeb uczniów).

Ponadto placówka nasza posiada atrakcyjną ofertę zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania uczniów poprzez:

• zajęcia w kołach zainteresowań: teatralnych, plastycznych, technicznych, komputerowych, fotograficznych, sportowych,
  • przygotowanie do udziału w zawodach sportowych przez uczestnictwo w Uczniowskim Klubie Sportowym „Sprawność” oraz w programie „Olimpiady Specjalne”.