I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika

Adres: ul. Piotra Skargi 2, 38-400 Krosno
Telefon: 13 43-204-50, 13 43 217 72
Faks: 13 43-204-50
e-mail: lo1krosno@lo1krosno.info.pl
www: lo1krosno.info.pl
Organ prowadzący: Miasto Krosno
Dyrektor: Ryszard Józefczyk

O szkole...:

Krośnieński „Kopernik” należy do szkół o najbogatszej i najdłuższej tradycji na Podkarpaciu. Szkoła o ponad 120 - letniej historii mieści się w zabytkowym gmachu który został zaprojektowany w stylu eklektycznym z dominującymi elementami neogotyku. Zaletą Kopernika jest jego doskonałe położenie w samym centrum Krosna, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta, co ułatwia bezproblemowy dojazd do szkoły.

I LO Krosno 2022.jpg [601.06 KB]

Szkoła gwarantuje bardzo wysoki poziom nauczania, który przekłada się na indywidualne sukcesy uczniów w olimpiadach, konkursach krajowych oraz międzynarodowych. Absolwenci „Kopernika” wielokrotnie wygrywali międzynarodowe olimpiady oraz  zajmowali w nich miejsca na podium. Wysokie wyniki i zdawalność egzaminów maturalnych dają możliwość ubiegania się o indeks najlepszych uczelni w Polsce i za granicą. „Kopernik” od wielu lat znajduje się na najwyższych pozycjach w Rankingu Liceów Ogólnokształcących w Polsce publikowanym przez miesięcznik „Perspektywy” (w 2022 roku zajmuje 59 miejsce w Polsce) i tym samym nieprzerwanie od 2013 roku uzyskując tytuł Złotej Szkoły - znajduje się na podium wśród liceów ogólnokształcących z Województwa Podkarpackiego. W Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących w 2022 roku zajmuje 69 miejsce w Polsce, a w Rankingu Szkół Olimpijskich – 36 miejsce w Polsce.

Liceum w 2018 roku zostało uhonorowane nagrodą „Złotego Prymu” przyznawaną przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Oferta edukacyjna:

 • kierunek językowo-humanistyczny, dwujęzyczny - przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym od klasy pierwszej: j. polski i historia.
  Trzeci przedmiot rozszerzony do wyboru od klasy drugiej, spośród przedmiotów: wiedza o społeczeństwie, biologia, geografia, informatyka, matematyka, chemia.
 • kierunek matematyczno-fizyczny - przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym od klasy pierwszej: matematyka i fizyka.
  Trzeci przedmiot rozszerzony do wyboru od klasy drugiej, spośród przedmiotów: angielski, informatyka, chemia, geografia, biologia, wiedza o społeczeństwie.
 • kierunek politechniczny - przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym od klasy pierwszej: matematyka i język angielski.
  Trzeci przedmiot rozszerzony do wyboru od klasy drugiej, spośród przedmiotów: informatyka,chemia, fizyka, geografia, biologia, wiedza o społeczeństwie.
 • kierunek promedyczny (klasy D i E) - przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym od klasy pierwszej: biologia i chemia.
  Trzeci przedmiot rozszerzony do wyboru od klasy drugiej, spośród przedmiotów: j. angielski, matematyka, fizyka, geografia, informatyka, wiedza o społeczeństwie.
 • kierunek techniczno-ekonomiczny - przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym od klasy pierwszej: matematyka i język angielski.
  Trzeci przedmiot rozszerzony do wyboru od klasy drugiej, spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, wiedza o społeczeństwie.