II LO im. Konstytucji 3 Maja w Miejskim Zespole Szkół nr 4

Adres: ul. Kisielewskiego 18, 38-400 Krosno
Telefon: 13 43-245-59
Faks: 13 43-245-59
e-mail: drulokro2@wp.pl
www: 2lokrosno.strefa.pl
Organ prowadzący: Miasto Krosno
Dyrektor: Witold Deptuch

O szkole...:

II LO razem z SP Nr 15 wchodzi w skład MZS Nr 4 w Krośnie . Położone jest w cichym i spokojnym miejscu na obrzeżach osiedla „Traugutta”. Duży parking i dogodny dojazd od strony miejskiej obwodnicy. Uczniowie lubią Szkołę, czują się tutaj dobrze i bezpiecznie. Budynek chroniony jest przez firmę „Błysk”. Dysponujemy bardzo dobrą bazą: nowoczesna sala gimnastyczna, stołówka, pedagog i psycholog szkolny, szatnia wyposażona w 1- i 2-osobowe szafki, gabinet higieny szkolnej, stomatolog szkolny, nauka na jedną zmianę.

W naszej Szkole oprócz wysokiej jakości nauczania i stwarzania warunków do rozwoju talentów zapewniamy dobrą i przyjazną atmosferę pracy. Troszczymy się o każdego ucznia kierując się zasadą: „Dobra szkoła nie produkuje geniuszy tylko zdrowe społeczeństwo”.

Nasi absolwenci rokrocznie uzyskują bardzo wysokie wyniki nauczania, a zdawalność matury w ostatnich 5 latach wyniosła ponad 98%. W rankingu „Perspektyw” w 2020 r. II LO zajęło 15 miejsce w województwie podkarpackim, w rankingu Podkarpackiego SZS w rywalizacji sportowej  za rok 2018/19 – VII miejsce w województwie, I miejsce w Krośnie. Duża oferta zajęć pozalekcyjnych, liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach, atrakcyjne kierunki kształcenia, stała wymiana międzynarodowa w ramach programu „Erasmus” oraz wymiany dwustronne m.in. ze szkołą z Marl (Niemcy). Systematyczna współpraca z uczelniami wyższymi w organizacji ciekawych warsztatów i zajęć laboratoryjnych stanowią „magnes”, który przyciąga do nas absolwentów, czego potwierdzeniem jest rokrocznie duża ilość kandydatów i wysokie progi punktowe podczas rekrutacji. W działalności wychowawczej kształtujemy pracowitość, rzetelność, szczerość i wzajemną życzliwość. Prowadzimy różnorodną działalność profilaktyczną. Nasi absolwenci są studentami najlepszych polskich uczelni, ponad 90% kontynuuje naukę na dziennych studiach stacjonarnych, głównie w Krakowie.

Oferta edukacyjna jest zróżnicowana, w zakresie rozszerzonym oferujemy przedmioty najchętniej wybierane podczas matury, języki obce nauczane są w grupach międzyklasowych, każdy profil posiada swoją specyfikę i oryginalne rozwiązania stworzony z myślą o jak najlepszym wyposażeniu ucznia w kluczowe kompetencje i umiejętności:

  • profil matematyczno-fizyczny (rozszerzenie z matematyki, języka angielskiego i fizyki) – kierunek dla miłośników przedmiotów ścisłych,
  • profil matematyczno-geograficzny (geografia, matematyka, język angielski) –  geografia i matematyka to jedne z najlepiej zdawanych przedmiotów w II LO na poziomie rozszerzonym,
  • profil proprawniczy (język polski, historia, wiedza o społeczeństwie) – klasyczny kierunek dla humanistów, wiodące przedmioty solidnie przygotowują do studiów na kierunkach humanistycznych,
  • profil dziennikarsko-językowy ( j. polski, j. angielski, j. niemiecki lub j. francuski, ) – stąd rekrutują się dziennikarze szkolnej gazety „Klan”, warsztat pracy poznają w ramach zajęć uzupełniających „edukacja dziennikarska”, wielu uczniów tej klasy uczestniczy w wymianie z zagranicznymi partnerami,
  • profil promedyczny (chemia, biologia ) – ze względu na największe zainteresowanie progi punktowe do tej klasy są zwykle najwyższe.

II LO to szkoła dla wszystkich, którzy chcą i lubią się uczyć, dla ambitnych, otwartych, krytycznych i chcących spełniać swoje marzenia młodych ludzi.

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie