ZSM im. S. Staszica

Adres: ul. Tysiąclecia 5, 38-400 Krosno
Telefon: 13 43-215-61
Faks: 13 43-215-61
e-mail: zsm@mkrosno.pl
www: zsm.krosno.pl
Organ prowadzący: Miasto Krosno
Dyrektor: Bogdan Adamski
O szkole...:

KIERUNKI KSZTAŁCENIA
Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie to szkoła sięgająca swoją tradycją do 1892 roku. Przez wiele lat kształcąca w zawodach nowoczesnych technologii takich jak: motoryzacja, mechanika, lotnictwo i mechatronika.


Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii - Mechanik posiada najbardziej nowoczesne laboratoria i pracownie w regionie podkarpackim. Dzięki nowoczesnym maszynom i urządzeniom każdy uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności na miarę XXI w. W nich prowadzone są ciekawe kursy i szkolenia oraz zajęcia dla uczniów technikum i branżowej szkoły I stopnia.

 • Motoryzacja
  Najpopularniejszy kierunek w Mechaniku, a w nim zawody:
  • technik pojazdów samochodowych w Technikum,
  • mechanik pojazdów samochodowych w BS I st.

Uczniowie Mechanika w ostatnich latach zdobywali tytuł Pierwszej Szkoły Samochodowej w Polsce. Sukcesy te są możliwe dzięki doskonałemu wyposażeniu w urządzenia do nauki teoretycznej i w laboratoriach samochodowych w szkole i Centrum Kształcenia Zawodowego.

 • Lotnictwo

Od kilku lat świat rozwinął transport lotniczy. Staje się on coraz tańszym środkiem komunikacji dla pasażerów i towarów. Powstają nowe firmy związane z przemysłem lotniczym, a ich duża część jest zlokalizowana na Podkarpaciu w prężnie działającej Dolinie Lotniczej. Są to wysoko płatne zawody, a absolwent szkoły może otrzymać licencję do pracy we wszystkich krajach świata. Krośnieński Mechanik w tej branży proponuje zawód:
- technik mechanik lotniczy

Zajęcia szkoleniowe są prowadzone w nowoczesnych laboratoriach lotniczych Centrum Kształcenia Zawodowego, a praktyki w firmach lotniczych Podkarpacia. Od 2018 roku kierunek technik mechanik lotniczy jest objęty patronatem firmy LOT AMS, największej w Polsce firmy obsługującej samoloty cywilne.  

 • Mechanika

Jest to branża związana z kształceniem w Technikum w zawodzie:
- technik mechanik

W nowoczesnych laboratoriach uczeń poznaje umiejętności obsługi i programowania maszyn sterowanych numerycznie CNC oraz ich wykorzystaniem w firmach związanych np. z przemysłem drzewnym, hutniczym, mechanicznym, motoryzacyjnym i lotniczym. Absolwent to wysokiej klasy operator znajdujący zatrudnienie w każdej dziedzinie gospodarki.

 • Mechatronika

To współczesna dziedzina gospodarki, która łączy przemysł elektroniczny, technologię informacyjną i mechanikę. W tej branży proponujemy zawody:
- technik mechatronik w Technikum,
- mechatronik w BS I st..

To najwyższej klasy specjaliści poszukiwani w firmach elektronicznych, energetycznych i informatycznych lub teleinformatycznych. To wysokopłatne zawody, których potrzebuje rodzima i światowa gospodarka. Bardzo dobre przygotowanie gwarantują świetnie wyposażone laboratoria w Centrum Nowoczesnych Technologii.

 • Ośrodek Egzaminacyjny

Dla wszystkich wymienionych zawodów jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym, w którym nasi uczniowie zdają egzaminy zawodowe w znanych im pracowniach i laboratoriach. Zapewniamy nie tylko wysoką jakość kształcenia w szkole i CKZ, ale gwarantujemy również bardzo dobre przygotowanie do egzaminu zawodowego.


Wybierając nas – wybierasz właściwą przyszłość.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie