Raport fot. pixabay
09.09.2022

Prezentujemy raport z konsultacji społecznych „Krosno – miasto dostępne dla każdego – wdrożenie standardów dostępności”. Celem konsultacji było zebranie propozycji i opinii mieszkańców miasta Krosna na temat dostępności przestrzeni publicznej, obiektów użyteczności publicznej oraz usług publicznych na terenie Krosna. Informacje posłużą do opracowania strategii poprawy dostępności w mieście. Za przeprowadzenie konsultacji w kwestii dostępności odpowiedzialny był Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krosna.

Konsultacje społeczne prowadzone były w dniach od 20.06.2022 r. do 29.07.2022 r. w dwóch etapach. W pierwszym etapie zebrane zostały opinie i propozycje mieszkańców za pomocą kwestionariusza ankiety. W drugim etapie zastosowano technikę „spaceru badawczego”, który odbył się po wybranym terenie miasta z udziałem osób ze szczególnymi potrzebami i urzędnikami miejskimi w celu dokonania oceny dostępności przestrzeni miejskiej.

logo Norway grands.png [6.05 KB]

Konsultacje przeprowadzono w ramach projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO" realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi 15 328 498,86 PLN. Beneficjentem/ Partnerem Wiodącym jest Miasto Krosno. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców.