• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Wtorek, 14 lipca 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Kamila, Bonawentury

Dla Mieszkańców

Kontakt

PM Nr 10

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 10 w Miejskim Zespole Szkół Nr 3

Adres: ul. Decowskiego 9, 38-400 Krosno

Telefon: 0-13 43-201-32

E-mail:

Organ prowadzący: Gmina Miasto Krosno

Dyrektor: mgr Zofia Sienkiewicz

O przedszkolu...:

    Przedszkole Miejskie Nr 10 w Krośnie mieści się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 7 w Krośnie, z którą tworzy Miejski Zespół Szkół Nr 3 w Krośnie.  Funkcjonują w nim cztery oddziały dzieci w przedziale wiekowym od 2,5 do 6 lat. Bezpośrednio przy budynku przedszkola znajdują się miejsca parkingowe. Do dyspozycji przedszkola jest także duży, ładny ogród. Dzieci korzystają w chwili obecnej ze szkolnego, nowoczesnego placu zabaw, wyposażonego w drewniane zestawy do zabaw i ćwiczeń na wolnym powietrzu. W najbliższym czasie zaplanowane jest wyposażenie ogrodu przedszkolnego w nowy plac zabaw. Ponadto przedszkolaki mogą korzystać z pomieszczeń znajdujących się na terenie szkoły podstawowej tj. sali gimnastycznej, hali sportowej, boiska wielofunkcyjnego, oraz pracowni komputerowej. Przedszkole działa w oparciu o przyjętą koncepcję. Zapewnia dzieciom opiekę, dba o ich bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne. Rozpoznaje i zaspokaja potrzeby oraz rozwija indywidualne możliwości i talenty dziecka. Tworzy warunki do nabywania przez dzieci wiadomości i umiejętności, których celem jest osiągnięcie przez wychowanków stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Placówka buduje środowisko społeczne dziecka, kształtuje jego postawy moralne oraz uczy odróżniania dobra od zła. Kieruje się zasadami wynikającymi z Konwencji o prawach dziecka. Wspiera działania wychowawcze rodziców. Promuje zachowania przyjazne przyrodzie, a także buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej.

    W przedszkolu stwarzamy dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju poprzez ciekawe propozycje zajęć oraz bogato i estetycznie wyposażone sale zabaw i zajęć. Program edukacyjny jest urozmaicony i zapewnia realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego, dlatego dzieci chętnie zdobywają wiedzę oraz umiejętności pozwalające sprostać wymaganiom szkoły. Oferta zajęć prowadzonych w przedszkolu zapewnia pełną realizację podstawy programowej, a także poszerza ją o nowatorskie rozwiązania programowe i metodyczne. Stosowane nowatorskie działania dostarczają dzieciom dobrej zabawy, rozwijają zdolności matematyczne, ruchowe oraz wiele innych. Dzieci stają się kreatywne, mają pomysły na zabawy, potrafią samodzielnie zorganizować sobie czas wolny. W roku szkolnym 2016/17 została w przedszkolu wdrożona na okres 3 lat innowacja pedagogiczna programowa pn."Wiem, czuję, rozumiem-wychowanie do wartości" we wszystkich grupach wiekowych. Nasze przedszkole zapewnia dzieciom szansę przeżywania radości, spontaniczności i twórczego działania w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji i zrozumienia.

OSIĄGNIĘCIA:

Przedszkole posiada Certyfikat przyjęcia do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, w związku z czym nauczyciele kładą duży nacisk na kształtowanie u dzieci postaw prozdrowotnych i proekologicznych. W ramach promocji zdrowego stylu życia corocznie organizujemy dla przedszkolaków z terenu miasta Krosna Sportową Olimpiadę Integracyjną pn. „Przez ruch do zdrowia”, która cieszy się dużym uznaniem wśród dzieci oraz ich Rodziców. Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w różnorodnych konkursach, przeglądach i imprezach na szczeblu lokalnym, jak również regionalnym i ogólnopolskim. Są to konkursy plastyczne, recytatorskie, przeglądy piosenek dziecięcych oraz turnieje i olimpiady sportowe, gdzie zdobywają nagrody oraz wyróżnienia. Ważnym aspektem pracy placówki jest udział w realizacji lokalnych i ogólnopolskich programów i projektów. Placówka współpracuje z instytucjami działającymi na rzecz dzieci, a także promującymi zachowania przyjazne przyrodzie. Krąg partnerów zewnętrznych poszerza się i wynika nie tylko z potrzeb przedszkola, ale także z potrzeb środowiskowych.

ZAJĘCIA DODATKOWE:

Język angielski, dla wszystkich grup wiekowych, prowadzony jest przez wychowawcę przedszkolnego. Dla dzieci 5 i 6 letnich nauka religii. W przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe w zależności od potrzeb i zainteresowań dzieci oraz ich rodziców. Są to zajęcia: umuzykalniające, taneczne, teatralne, plastyczne, matematyczne oraz sportowe. Nauczyciele w czasie zajęć udzielają pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom posiadającym opinie z poradni,  wspomagając tym samym ich rozwój. Dla dzieci wymagających gimnastyki korekcyjnej, zajęcia prowadzone są przez specjalistów w Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krośnie. W naszej placówce dzieci mogą również liczyć na opiekę logopedy. Ponadto uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, w przedstawieniach teatralnych oraz biorą udział w lekcjach bibliotecznych i muzealnych.


 

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • WAKACJE Z BAJKAMI w artKinie

  Termin: 2020-07-14
  Miejsce: artKino RCKP, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • MANUFAKTURA WYOBRAŹNI - ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE - PROJEKT KOSZULKA

  Termin: 2020-07-15
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • WAKACJE Z BAJKAMI w artKinie

  Termin: 2020-07-15
  Miejsce: artKino RCKP, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • DKF "16 mm" SIŁA OGNIA

  Termin: 2020-07-16
  Miejsce: artKino RCKP, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • WAKACJE Z BAJKAMI w artKinie

  Termin: 2020-07-16
  Miejsce: artKino RCKP, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej